Земля в руках у кожного з нас

Вже за традицією  з нагоди Дня Довкілля та Дня Землі протягом квітня вихованці і педедагоги КЗ ЛОР «Львівський  обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» проводять заходи,   спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, створення зелених насаджень, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, проводять пропагандистську діяльність, закликають кожного з нас   побороти в собі байдужість,  задуматися -  що можна зробити у вирішенні екологічних проблем.

У зв’язку з пандемією та  карантинними обмеженнями заплановані заходи відбувалися онлайн та за місцем проживання вихованців.

22 квітня педагоги КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» спільно з Бірківським ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Івано-Франківської ТГ  Яворівського району провели учнівську онлайн відео конференцію «Майбутнє планети у ваших руках». Учасники обговорили екологічні проблеми місцевих територіальних громад, переглянули презентацію «Земля в руках у кожного з нас», фотогалерею «Як відзначали День Землі у світі», мультиплікаційний фільм «Людина».

В межах  відзначення Всесвітнього Дня Землі проведено  акцію «Наш вибір – екосумки» (виготовляли екосумки власними руками),  підготовлено презентації та фотозвіти про практичні природоохоронні дії школярів;  відеоролики «Мій ековчинок, або, що я зробив для своєї Землі», «Екобажання ровесникам». Юннати впорядкували та озеленили території власних садиб, прибрали узбіччя доріг від побутового сміття.

Вихованці творчих учнівських об’єднань КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» долучилися до  ініційованої Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки акції «Зелене будівництво України», яка стартувала  22 квітня 2021 року. Юннати     посадили алею сакур у дендропарку Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва,  яблуні та груші у шкільному саду Золотковицької ЗОШ І-ІІ ступенів Яворівського району, алею лип на території Лаврівського  БД Самбірського району. Спільно  з працівниками лісових господарств вихованці Центру висаджували лісові культури у Лелехівському та Страдчівському лісництвах,  ялини, буки, модрини в урочищі  Карашин Старявського лісництва.

Не залишився осторонь корисних природоохоронних справ і колектив КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ.  Працівники закладу провели благоустрій території та заклали «теплі грядки Розума».

Врятувати  нашу  планету ми зможемо тоді, коли згадувати про неї будемо не лише один день на рік.  Цього недостатньо. Слід постійно піклуватися про оточуюче нас природне середовище.  Тож збережемо для майбутніх поколінь дивовижні куточки рідної природи, де завжди буде багато квітів, прохолода лісів, чистота водойм…