Збережемо первоцвіти!

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» закликає всіх, хто не байдужий до краси навколишнього середовища, долучитися до акції «Первоцвіт!»

Щороку, напередодні весняних свят, на вулицях, ринках та трасах з’являться продавці ранньоквітучими рослинами-первоцвітами. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік продовжують цим займаються і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей. Важливо розуміти, що підсніжники, крокуси, білоцвіт весняний, проліски, сон-трава знаходяться на межі зникнення і занесені до Червоної книги України. Тож збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України  „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про Червону Книгу України”, Правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Саме з  метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року в області проводиться екологічна акція “Первоцвіт”.

Завдання природоохоронної акції “Первоцвіт” – привернути увагу громадськості до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Дуже важливою складовою акції “Первоцвіт” є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не зривати: вони красиві в природному середовищі. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу.

Не підтримуйте тих, хто збагачується

за рахунок збіднення матінки-природи!

Не будьте байдужими!

Первоцвіти просять захисту!!!

В рамках акції КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» проводить конкурс «Первоцвіти просять захисту» з номінацій:

- на кращий звіт, відеозапис, презентацію про організацію роботи з охорони первоцвітів;

- на кращий малюнок (для дітей 6-9 років) на тему: “Захистіть первоцвіти” (формат А3);

- на кращий плакат, стінгазету на тему: “Первоцвіти потребують нашого захисту” (формат А1 (ватман), з фотоматеріалами, можна колективну роботу);

- на кращу творчу роботу (твір, казка, оповідання, легенда (у друкованому вигляді та на електронних носіях);

- на кращу агітаційну листівку (в довільному форматі).

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції  і зробити свій внесок в охорону первоцвітів!

Матеріали просимо надсилати до 4 травня 2018 р. на адресу:

79026, м. Львів, вул.І.Франка,133, КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»,

тел./факс 276-46-07, е-mail: lodenc@ukr.net, www.locentum.lviv.ua