Закликаємо проти комерційного використання дельфінів у дельфінаріях України

В Україні триває кампанія проти комерційного використання дельфінів   метою кампанії є припинення функціонування дельфінаріїв в материковій частині України (Києві, Харкові,  Трускавці) та перевезення дельфінів до морських дельфінаріїв з подальшою програмою їх реабілітації та випуском у море, а також реорганізація приморських дельфінаріїв у науково-дослідницькі центри. Львівський дельфінарій після протестів громадськості “втік“ до Трускавця. Функціонування такого закладу з використанням дельфінів та інших тварин є прямим порушенням українського законодавства, адже у Трускавецькому дельфінарії немає (і бути не може) справжньої морської води. Натомість буде використовуватися звичайна вода з додаванням хлору, як це відбувається в інших дельфінаріях на території України. Утримання дельфінів в дельфінаріях є жорстоким поводженням з тваринами, людина не може створити для дельфінів умов, що відповідають їх природним потребам.                                    Дев’ятого квітня 2015 року було внесено зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а саме – частину п’яту статті 25 викладено у такій редакції: “Забороняється використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води”.

  • Дельфінарії зводяться і функціонують без дотримання «Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі»;
  • Наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 328 від 20 вересня 2011 року “Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського морів” заборонено вилучення дельфінів з природного середовища існування. Дельфіни занесені до Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями;
  • Використання та відлов дельфінів у комерційних цілях (для дельфінаріїв) заборонені Законом України «Про Червону книгу України»;
  • Утримання дельфінів у дельфінаріях суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Невиконання природоохоронного законодавства в Україні останнім часом стає нормою. Окрім прямого порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», гостро стоїть питання поповнення дельфінаріїв новими тваринами. Дуже багато дельфінів мають незрозуміле походження та сумнівні документи щодо законності набуття у власність або не мають необхідних документів взагалі, тобто, скоріш за все, виловлені браконьєрами.