З глибини сторіч долина козацький клич

17 жовтня 2016 року для вихованців гуртка «Природознавство для дошкільників» керівником Втерковською Іриною Дмитрівною було проведено патріотично-виховний захід до Дня захисника України «Ми – нащадки козаків».

Історія кожного народу має свої символи, які з часом стають ознакою нації. Так нашу історію неможливо уявити без козаччини. Вже другий рік поспіль 14 жовтня українці відзначають державне свято День захисника України, що співпадає з церковним святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважалася покровителькою і заступницею українського козацтва.

Актуальність проведення даного заходу визначена його метою, а саме  сформувати уявлення дітей про образ козака, його риси характеру та цінності, донести вольовий дух та прагнення свободи і незалежності свого народу та територіальної цілісності рідної землі. Під час проведення забав діти отримали можливість відчути себе козаками. І хоча до фортеці Запорізької Січі під страхом смерті заборонялося проводити жінок, проте участь у грі приймали і дівчата. На фото нижче висвітлено процес наступних ігор: «Як козаки взувались», «Як козаки картоплю збирали», «Як козаки на конях скакали», «Як козаки через річку переправлялись», «Як козаки в річку стрибали», «Як козаки силою вихвалялись», «Як козаки прапор визволяли», «Як козаки гопак танцювали».

Український народ завжди пам’ятатиме цю героїчну сторінку в історії України, а чоловіки – наслідуватимуть козаків.

Бо найкращі вояки
Запорозькі козаки!
І не буде переводу
Українському народу
Доки із глибин сторіч
Долина козацький клич.