Юні натуралісти Львівщини досліджують…

30 березня 2016 року в комунальному  закладі Львівської обласної ради  «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» зібралися юні дослідники 4-6 та 7-9 класів для участі в  обласних етапах  Всеукраїнських конкурсів  дослідницько-експериментальних  робіт з природознавства «Юний дослідник» (9-11років) та  винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. Мета конкурсів – виявлення, підтримка, залучення школярів  та учнівської молоді загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, які мають здібності до дослідницько-пошукової роботи в галузі біології (природознавства), екології та сільського господарства, до експериментально-дослідницької діяльності з різних напрямів природничих наук.

Конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» проводився з номінацій: “Я і природа”,   “Рослини навколо нас”, “Тваринний світ”,  “Охорона здоров”я”,  “Народознавство та  краєзнавство”.

На заочний тур конкурсу було подано п’ятдесят робіт школярів 4-6 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів із 17  районів області та міст Борислава, Дрогобича,  Самбора, Червонограда, Львова. Тридцять три з них були допущені до захисту на очному турі.

На належному рівні захистили свої дослідницькі проекти та за підсумками компетентного журі стали переможцями: Свистун Олена, учениця 6 класу Мурованської ЗОШ І-ІІІ ст.. Пустомитівського району (номінація “Тваринний світ”); Герасимова Маргарита та Федак Данило, учні 6 класу СЗШ №13 м.Львова  (номінація “Охорона здоров’я”); Горбенко Назарій, учень Дрогомишлянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Яворівського району (номінація «Я і природа»); Щутяк Софія, учениця 5 класу Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ст.Городоцького району, Павлюк Адріана, учениця 6 класу Заболотцівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Бродівського району (номінація “Народознавство та краєзнавство”); Яцейко Анастасія, учениця Підберізцівського НВК І-ІІІ ст.. Пустомитівського району (номінація «Рослини навколо нас»).

На конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму було подано 25 робіт учнів 7-9 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів  з 8 районів області та міста Львова.  До захисту на очному турі було допущено 16 робіт.

Найбільш цікавими і змістовними були проекти учнів Городоцького та Мостиського районів.

Під час відкритої стендової презентації школярі захищали дослідницькі проекти у двох номінаціях: «Сільськогосподарське дослідництво» та «Екологія».

За підсумками журі в номінації «Екологія» перемогу здобула Максимів Ольга, учениця 9 класу Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.

Сагайдак Наталія, учениця 9 класу Бортятинського НВК Мостиського району,  стала переможцем в номінації «Сільськогосподарське дослідництво».

Всі переможці та призери  були нагороджені  пам’ятними подарунками та дипломами департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

Роботи переможців будуть надіслані до оргкомітету Всеукраїнських  конкурсів  дослідницько-експериментальних  робіт з природознавства «Юний дослідник»  та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (НЕНЦ, м.Київ) для участі у  відбірковому (заочному) етапі.