Юні екологи Львівщини учасники Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів

З 7 до 10 червня 2016 року на Одещині пройшов Х Всеукраїнський польовий збір  команд юних екологів. На Всеукраїнський експедиційно-польовий збір  до Одещини завітали команди юних екологів із 13 областей України. Львівську делегацію, у складі 2 вихованців ЛОЦЕНТУМ  Ляхович Ярини та  Гриник Тетяни  очолила методист  КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»  Дендюк Наталія Іванівна.

Урочисте відкриття Всеукраїнського польового збору відбулося в Одеському обласному гуманітарному центрі позашкільної освіти та виховання.

У рамках заходу під керівництвом учених національного університету ім. І.І. Мечникова були проведені наукові дослідження біорізноманіття рослинного і тваринного світу Одещини, екскурсії, польові практикуми, фотовиставка, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт та тему «Природно-заповідні території України».

Під час польових практикумів  юні екологи набули практичних навиків дослідження рослин,  познайомилися з фоновими видами флори та фауни Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», ознайомилися з методами проведення гідробіологічних досліджень, поглибили свої теоретичні знання з екології та ботаніки.

Для юних екологів були  проведені практикуми:

Ботанічні: «Природні та інтродуковані деревні та чагарникові рослини дендропарку  Перемоги», «Біоіндикація якості атмосферного повітря в містах при допомозі ліхеноіндикації», «Визначення надземної продуктивності рослинного покриву» (ботанічний заказник місцевого значення «Калинівський»), «Флора та фауна лісових масивів півдня України, особливості зростання в степовій зоні» (Петрівський загально-зоологічний заказник місцевого значення).

Зоологічні: «Особливості видового складу орнітофауни Тилігульського лиману», «Визначення параметрів гнізда горобцеподібних» (ландшафтний заказник місцевого значення «Каїрський»), «Тваринний світ Одеської області (ссавці, птахи, безхребетні)» (Зоологічний музей ОНУ ім. І.І. Мечникова, біологічний факультет).

Гідробіологічний: «Дослідження угруповань на підводних спорудах в районі гідробіологічної станції Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова».

Для учасників збору проведені екскурсії до музею «Цікава наука», Одеського океанаріуму та дельфінарію.

Приємно відзначити, що під час захисту науково-дослідницьких робіт та тему «Природно-заповідні території України» команда Львівщини показала хороший результат і була нагороджена грамотою НЕНЦ  за ІІІ місце, а в конкурсі світлин Ляхович Ярина була нагороджена грамотою за кращу роботу у номінації «Екосистеми природоохоронних територій».

Всі команди Х Всеукраїнського польового збору  отримали сертифікати учасника та пам’ятні подарунки.