Як козаки у «Що? Де? Коли?» грали

Як козаки у «Що? Де? Коли?» грали

З ініціативи сектора молоді та спорту та відділу освіти Радехівської райдержадміністрації, Клубу інтелектуального дозвілля ЛОЦЕНТУМ, телерадіокомпанії «Радехів», з метою популяризації змістовних форм дозвілля молоді, на Радехівщині розпочався сезон інтелектуальних змагань «Що? Де? Коли?»

13 листопада у приміщенні кінотеатру «Україна» відбувся І етап VIII чемпіонату Радехівського району з гри «Що? Де? Коли?» серед школярів. Переможцями чемпіонатів ставали школярі з Радехова та Стоянова. А у 2011 році команда Радехівської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови стала кращою інтелектуальною командою Львівщини.

До участі в турнірі зголосилося 10 команд загальноосвітніх шкіл району І-ІІІ ступеня. Змагання складалися з трьох турів по 12 запитань у кожному. Всі команди відповідали одночасно, пишучи відповіді на спеціальних бланках. На обговорення запитання виділялася, як і в телевізійній грі, хвилина часу. За кожну правильну відповідь команді нараховувався І бал.

З перших запитань лідерство захопила команда «Нова генерація» Радехівської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови, яка після ІІ туру випереджала суперників на 2 бали. Однак у ІІІ турі різко додала команда Радехівської ЗОШ №1, ліквідувавши відставання та в підсумку, за додатковим показником (рейтингом запитань) випередила лідера. ІІІ місце посіла команда Нововитківської ЗОШ «Бандерштадт», яка теж за додатковими показниками випередила команди з Оглядова та Вузлового.

Призерів змагань нагороджено грамотами, а переможець ще й одержав спеціальний приз від постійного спонсора шкільних інтелектуальних заходів інтернет-провайдера «Веstlink».

Ініціативу школярів підхопила молодь: 16 листопада великий лекційний зал Народного дому м.Радехів приймав молодіжний чемпіонат. За звання «найрозумніших», у І етапі змагалися 6 команд з Радехова, Виткова, Корчина, Стоянова. Пакет запитань, який запропонував редактор Володимир Войтюк (Сокаль) носив назву «Як козаки у Що? Де? Коли? грали» та був присвячений україномовній тематиці.

Найкращим знавцем україністики виявилися команда «Галицькі батяри» Новий Витків/Корчин, капітан Дмитро Стражник. ІІ місце посіла збірна команда учнів та випускників Радехівської ЗОШ №1 «Яблуко», ІІІ – команда «Зор’яна і компанія» Радехів/Стоянів. Ненабагато від чільної трійки відстали дебютант змагань «Качурівка» Радехів та збірна учнів і випускників Нововитківської ЗОШ з «Команди Остапа Грабового».

Юрій Карплюк, керівник гуртка

«Клуб інтелектуального дозвілля» ЛОЦЕНТУМ