Визначили кращих

Визначили кращих

30 березня 2015 року в комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» зібралися юні дослідники 4-6 та 7-9 класів для участі в обласних етапах Всеукраїнських конкурсів дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (9-11років) та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. Мета конкурсів – виявлення, підтримка, залучення школярів та учнівської молоді загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, які мають здібності до дослідницько-пошукової роботи в галузі біології (природознавства), екології та сільського господарства, до експериментально-дослідницької діяльності з різних напрямів природничих наук.

Конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» проводився з номінацій: “Я і природа”, “Рослини навколо нас”, “Тваринний світ”, “Охорона здоров”я”, “Народознавство та краєзнавство”.

На заочний тур конкурсу було подано п’ятдесят чотири роботи школярів 4-6 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів із 15 районів області та міст Борислава, Дрогобича, Самбора, Червонограда, Львова. Тридцять п»ять з них були допущені до захисту на очному турі.

На належному рівні захистили свої дослідницькі проекти та за підсумками компетентного журі стали переможцями: Куриленко Анастасія, учениця 6 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 м. Дрогобича (номінація “Тваринний світ”); Павлюк Адріана, учениця 5 класу Заболотцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бродівського району та Щутяк Софія, учениця 4 класу Комарнівської ЗОШ І-ІІІступенів Городоцького району (номінація “Охорона здоров”я”); Льода Адріана, учениця 6 класу Дрогомишлянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Яворівського району (номінація «Я і природа»); Лизан Юлія, учениця 4 класу Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Городоцького району; Колібек Анастасія та Білодід Андріана, учениці 6 класу Тужанівської ЗОШ І-ІІступенів Миколаївського району (номінація “Народознавство, краєзнавство”); Савчук Анастасія, учениця 6 класу Дублянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жовківського району, (номінація «Рослини навколо нас»).

На конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму було подано 25 робіт учнів 7-9 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з 10 районів області та міста Львова. До захисту на очному турі було допущено 16 робіт.

Найбільш цікавими і змістовними були проекти учнів Городоцького та Мостиського районів.

Під час відкритої стендової презентації школярі захищали дослідницькі проекти у трьох номінаціях: «Медицина та охорона здоров’я», «Біологія» та «Екологія».

За підсумками журі в номінації «Біологія» перемогу розділили Крушельницький Андрій, учень 9 класу НВК «Топорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Буського району та Пугачова Анастасія, вихованка гуртка «Юні квітникарі-аранжувальники» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».

Козак Віра та Внукова Анастасія, учениці Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 стали переможцями в номінації «Екологія».

В номінації «Медицина та охорона здоров’я» перемогу здобула Лабуда Марта, учениця 10 класу СЗШ № 3 м. Мостиська.

Всі переможці та призери були нагороджені дипломами департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

Роботи переможців будуть надіслані до оргкомітету Всеукраїнських конкурсів дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (НЕНЦ, м.Київ) для участі у відбірковому (заочному) етапі.