Всеукраїнський зліт учнівських лісництв – на Чернігівщині

25-27 вересня 2019 року у м.Чернігів учні Труханівського учнівського лісництва, яке працює при ДП «Сколівське лісове господарство», представляли Львівщину на Всеукраїнському конкурсі учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Команда Львівщини отримала І місце у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

У роботі зльоту взяли участь команди учнівських лісництв із 24 областей України, керівники учнівських лісництв, представники лісових господарств, державних і громадських організацій та установ, науковці. Під час зльоту на виставці-огляді учнівських лісництв команди-учасники презентували досягнення області у лісовій галузі в Чернігівському Палаці дітей та юнацтва, а у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт захищали  свої роботи.

Перебуваючи на Чернігівщині учасники Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв відвідали Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», ДП «Добрянське лісове господарство», ДП «Ніжинське лісове господарство», природний комплекс «Голубі озера», де відбувся відкритий діалог з обміну досвідом роботи в галузі лісорозведення, лісовідновлення та організації практичної і науково-дослідницької роботи юних лісівників, регіональний ландшфтний парк «Ялівщина»,  рекреаційний пункт «Дякова гора» Ріпкинського лісництва, садибу Ново-Яриловицького лісництва, садибу Олешнянського лісництва. Учасникіи Зльоту в ході презентації діяльності Іржавського лісництва державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» відвідали міні-дендропарк, комплекс з переробки шишок та зберігання насіння.

26 вересня для педагогів, які привезли дітей на зліт  відбулися педагогічні читання  на тему:«Використання ідей В.О.Сухомлинського та інших вчених у галузі збереження природи в контексті профорієнтаційної роботи учнівських лісництв».

27 вересня  учасники зльоту на території Агробіостанції Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді заклали алею Єдності і Миру.

Для школярів участь у таких зльотах, як і у роботі лісництв є дуже важливою. Крім вивчення біології, географії, хімії, фізики, дітям прищеплюється любов до всього живого. А це вкрай потрібне для виховання справжньої особистості, але саме  головне – спілкування з однодумцями.

Гран-Прі зльоту разом з Сертифікатом на право проведення наступного Зльоту учнівських лісництв у 2020 році повезли додому юні лісівники з Кіровоградщини.