Всеукраїнська серпнева конференція «Педагогічний пошук – 2016»

З 25 до 26 серпня ц. р. у м. Київ Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно із Всеукраїнською асоціацією педагогів-позашкільників «Фактор» проведено Всеукраїнську серпневу конференцію «Педагогічний пошук – 2016». Педагогів позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму Львівщини на конференції представляла керівник творчих учнівських об’єднань  Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Ірина Дмитрівна Втерковська .

Учасниками конференції були педагоги позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму, фахівці інститутів післядипломної педагогічної освіти, вчителі біології загальноосвітніх навчальних закладів, організатори позакласної роботи, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів із різних регіонів України.

На конференції «Педагогічний пошук – 2016» перед освітянами виступили з вітальним словом: Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру, Комісаренко Сергій Васильович, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна Національної академії наук України, Мосієнко Марина Володимирівна, генеральний директор видавництва «Шкільний світ», член громадської ради МОН України.

Під час роботи конференції: проводились – панельна дискусія: «Еколого-біологічна освіта: виклики, тенденції та перспективи»;  презентація інноваційного проекту: «Е-школа – ефективний інструмент сучасного педагога», майстер-класи: «Сучасні напрями розвитку фітодизайну та ландшафтного дизайну навчального закладу», «Куточок живої природи, як дослідний майданчик», «Еко-прикраси. Виготовлення іграшок з сіна»; педагогічні майстерні: «Ігрові технології в освіті як інструмент активізації навчальної діяльності учнів», «Методика проведення квестів з біології», «Е-школа: як зекономити робочий час вчителя? Практичні переваги ресурсу»; дискусійні майданчики: «Впровадження сучасних педагогічних технологій в процес викладання еколого-біологічних дисциплін в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах».

Надзвичайно цікавими і змістовними виявилися педагогічні майстерні та майстер-класи. Чи не найбільша кількість учасників зібралася на майстерці «Методика проведення квестів з біології», яку проводила Агапшук С.С., водночас презентуючи свій посібник «Квести з біології». Це й не дивно, адже квест – це комплексна форма екологічного виховання, основана на різних методологіях, що дозволяє активніше долучати дітей до навчання, сприяє командній роботі та спрямована на корекцію екологічної свідомості особистості.

В рамках конференції «Педагогічний пошук – 2016» працювала виставка «Індустрія позашкільної освіти».