Всесвітній день охорони праці – 2020 під девізом «Зупинимо пандемію»

Щороку 28 квітня у світі відзначають Всесвітній день охорони праці. У 2020 році він, за рішенням Міжнародної організації праці присвячений боротьбі з пандемією COVID-19. Цьогорічні заходи проходитимуть під гаслом – «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Наразі уряди, роботодавці, працівники та їхні організації стикаються з колосальними викликами, намагаючись боротися з пандемією COVID-19 і створити безпечні та здорові умови праці.

Саме тому Всесвітній день охорони праці, який також називають Днем безпеки та здоров’я на роботі, нині присвячений подоланню спалаху інфекційних захворювань у світі праці, з особливою увагою до пандемії COVID-19.  Його мета — стимулювати національний тристоронній діалог із безпеки і здоров’я на роботі. МОП прагне використати цей день для підвищення обізнаності щодо впровадження безпечної практики на робочих місцях, відновлення і забезпечення інтеграції відповідних заходів у системи та політику управління безпекою і здоров’ям на роботі на національному рівні та рівні підприємств.

Міжнародною організацією праці підготовлений Контрольний перелік заходів, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці.

Оригінали Звернення оргкомітету, постера до Дня охорони праці та Контрольного переліку заходів можна отримати за посиланням: http://dsp.gov.ua/main-news/den-ohorony-pratsi/.