Відбувся фінальний етап ІХ Всеукраїнського зльоту команд учнівських лісництв

8 – 11 вересня 2015 року у м. Хмельницький Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Хмельницьким обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, Хмельницьким управлінням лісового та мисливського господарства, за участі Хмельницької обласної ради та обласної державної адміністрації на базі закладів освіти і держгоспів Хмельницької області був проведений фінальний етап ІХ Всеукраїнського зльоту команд учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

У роботі зльоту взяли участь команди учнівських лісництв із 22 областей України, керівники учнівських лісництв, представники лісових господарств, державних і громадських організацій та установ, науковці.

Під час зльоту на виставці-огляді учнівських лісництв  команди-учасники презентували свої досягнення, а у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт захищали  свої  роботи.

За підсумками журі  команда юних лісівників Новоміської ЗОШ І-ІІІ ступенів Старосамбірського району нагороджена  Грамотою департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА та Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства за високий рівень представлення досягнень практичної діяльності учнівського лісництва на виставці-презентації.

У рамках заходу для керівників команд відбулися педагогічні читання: «Реалізація завдань сучасного трудового виховання неповнолітніх в контексті педагогічної системи В.О. Сухомлинського», на які педагоги Львівщини підготували доповіді на теми: «Роль шкільних лісництв у формуванні екологічної свідомості школярів» та «Виховуємо за В.О.Сухомлинським». З метою поширення педагогічних ідей В.О. Сухомлинського у практиці екологічного навчання та виховання в загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах був видрукований та розданий делегаціям зльоту збірник статтей педагогічних читань.

Під час зльоту юні лісівники ознайомилися із працівниками лісових господарств та науковцями Хмельниччини,  з роботою   учнівського лісництва Пліщенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району, учнівських лісництв Кам’янеччини, роботою ДП «Шепетівський держлісгосп»; з презентацією діяльності Шепетівського МЦЕНТУМ і Кам’янець-Подільського МЕНЦУМ. Для учасників зльоту були організовані навчальні краєзнавчі екскурсії в Старе місто, Фортецю у м. Кам’янець-Подільський та в Ботанічний сад Подільського державного аграрно-технічного університету.

11 вересня  учасники зльоту на території Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва  висадили пам’ятну алею хвойних і декоративних рослин зі встановленням пам’ятного знаку.