Увага! Білі лелеки!

Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та “Львівський клуб орнітологів” звертають увагу освітян та школярів області на те, що через складні погодні умови деякі види диких птахів, зокрема лелеки, які незабаром прилетять до нашої області, можуть опинитись у скрутному становищі – без достатньої кількості їжі та прихистку від негоди.

Для порятунку лелек доречно підбирати знесилених та ослаблених птахів, поселяти їх тимчасово у теплому приміщенні та підгодовувати кілька днів. У якості корму доцільно використовувати дрібну розморожену (ошпарену кип’ятком) рибу, сирі або слабо варені волові та курячі субпродукти (серце, нирки, шиї), варені курячі яйця, кукурудзу. Птахів слід поїти теплою водою.

Також у скрутне становище можуть потрапляти хижі та дрібні горобині птахи. Їх, за можливості, теж треба підбирати і відігрівати, підгодовуючи відповідним кормом: хижих – подібно як і лелек – м’ясними субпродуктами, горобиних – соняшником, зерносумішшю, вареними кашами тощо. З настання теплої погоди птахів доречно відпустити на волю. Не слід забувати зараз давати у годівниці біля людських осель також корм, соняшник, зерно суміш із смальцем, несолене сало.

Надіємось на Вашу увагу та розуміння потреб білих лелек та інших птахів нашого краю – наших близьких пернатих друзів та помічників!.

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. І. Франка, 133, тел./факс 276-46-07, ЛОЦЕНТУМ.