Урок толерантності

13 листопада  в Міжнародний день людей з порушеннями зору вихованці гуртків “Природа рідного краю” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” взяли участь в  інтерактивному занятті – уроці толерантності, приуроченому Дню незрячих, який провела керівник гуртків Втерковська Ірина,  підготовлений за матеріалами ГО Бачити серцем, долучившись у такий спосіб до флешмобу “на дотик”.

Під час заняття діти ознайомилися з історією відзначення цїєї дати, як та за допомогою яких програм незрячі користуються комп’ютером та сучасними гаджетами, що таке шрифт Брайля і для чого потрібна біла тростина. А ще практично провели вправи з закритими очима на готування канапок, пошук пари шкарпеток, дослідження і виявлення на дотик предметів з торбинки. Перенестися у світ незрячих вихованцям гуртка допомогла вправа з сприйняття і опису власних відчуттів, маючи пов’язки на очах. Вони спробували рухатися по приміщенню та комунікувати так, як це роблять люди з порушеннями зору, розповіли які органи чуття застосовують частіше.

Потім відбувся перегляд та обговорення мультфільму «Out of sight» про те, яким виглядає (постає) світ в уяві незрячої дівчинки, як звичайна дерев’яна паличка стає чарівною, коли чути її стук до різних оточуючих дівчинку предметів, вимальовуючи тим самим картини в її уяві, та як допомагає орієнтуватися у просторі її пес.

Проведенням подібних нестандартних занять, виховних годин, інтерактивних уроків толерантності можемо привернути увагу суспільства до людей з порушенням зору, познайомити дітей із особливостями спілкування з незрячими людьми, і розказати, що порушення зору не впливає на інтелект, що дуже багато незрячих людей є видатними музикантами, науковцями, митцями, державними діячами, підприємцями.