У КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» до дня Валентина провели майстер-класи з виготовлення валентинок

До дня Валентина керівник творчого об’єднання   «Природа, фантазія, творчість» Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  Медведєва О.В. провела для своїх вихованців майстер-клас  з виготовлення сувенірів-валентинок   - сердечок з бісеру і перлинок.  Розповіла гуртківцям про традиції святкування Дня святого Валентина у різних країнах. Наголосила і на тому, що в головному храмі міста  Самбір Львівської області у  церкві Різдва Пресвятої Богородиці — вже 250 років зберігають мощі покровителя закоханих святого Валентина. Автентичність реліквії підтверджує документ Папи Римського від 1759 року.

Святий великомученик Валентин народився у третьому столітті нашої ери. У ті далекі суворі часи римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв своїм воякам одружуватись, але молодий священик Валентин таємно вінчав закоханих — і за це був засуджений на смерть. Перед стратою Валентин залишив дівчині листа з освідченням у коханні. Звідти й пішла традиція надсилати листівки-валентинки. Мученика стратили 14 лютого 269 року. А через двісті років Валентина проголосили святим.

Виготовлені своїми руками сувеніри-валентинки вихованці гуртка    «Природа, фантазія, творчість» подарували однокласникам та друзям.