Творчий проект «Мистецтво декупажу. Практичне використання»

У вересні – жовтні вихованці гуртків «Флористика та фітодизайн інтер’єрів» і «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», які працюють на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Юрія Костіва Яворівського району під керівництвом Валах Ірини Ігорівни розпочали творчий проект «Мистецтво декупажу. Практичне використання».

Метою проекту є забезпечення умов для творчої самореалізації учнів, набуття ними мистецьких компетенцій через реставрацію вживаних дерев’яних предметів. їх оздоблення шляхом декупажу, привернення уваги та діяльності учнів до створення прекрасного своїми руками.

Гуртківці опановували непросту техніку декупажу. Декупаж – це декоративна техніка на тканині, склі або дереві, що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. До нас мистецтво декупажу прийшло відносно недавно і в даний час набуло великого поширення. Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу – це тришарові серветки. Звідси й інша назва – «серветкова техніка».

Кожен гуртківець мав змогу відчути себе творцем прекрасного. Очі кожного із них були наповнені великим щастям та радістю творити прекрасне. Діти проявили себе як юні дизайнери, навчились прислухатись один до одного та приймати спільні рішення щодо складання художньої композиції декупажу старої шафки.

Результат перевершив усі сподівання. Школярі задоволені результатом, адже ця шафка годилась на викидання, а вони подарували їй друге життя. Гуртківці настільки були захоплені процесом роботи, що один із них, самостійно вдома відреставрував та продекупажив стару бабусину шафку.