Цікавинки

КВІТКОВИЙ ГОРОСКОП

ОВЕН (21 березня – 20 квітня)

Овен – герань, троянди, піони, хризантема, гладіолуси, нарциси. Овни це поєднання пристрасті і ніжності, вони люблять усе красиве і витончене. Овнам, як і левам, потрібно дарувати букети царські. Усі квіти мають бути свіжі, великі і як на підбір. Колір не має значення, але головне букет має бути яскравим, а кольори насиченими. Якщо Ви хочете здивувати і підкорити Овна подаруєте їм букет з червоних і жовтих троянд, а якщо хочете зробити акцент на їх ніжності то це білий тюльпан з синім ірисом. Чоловіки цього знаку віддають перевагу гладіолусам і ірисам, але їх квітка це нарцис. Дівчата – Овни дуже люблять весну, весняні квіти це їх слабкість, але якщо Ви зібралися дарувати своїй коханій весну, то не забудьте що весняних квітів повинно бути багато.

ТЕЛЕЦЬ (21 квітня – 20 травня)

Телець – конвалія, бузок, троянда, мальва, орхідея, гладіолус, ірис, тюльпан. Тельці миролюбні і терплячі, в душі чутливі і сентиментальні, не люблять надмірностей, усе скромно, але із смаком. Квіти для Тельця це гармонія, з ними йому затишніше. Чоловіки -Тельці люблять великі красиві квіти, наприклад троянди, бажано червоних тонів, гладіолуси рожеві і червоні, можна у поєднанні з білими. Дівчата цього знаку з характером, упевнені в собі. Тому букет має бути ефектним, стильним, красивим. Ніяк не розпатланим, і без зайвих золотих бантів і інших надмірностей.

БЛИЗНЮКИ (21 травня – 21 червня)

Близнюки - орхідея, троянда,антуриум, маки, нарциси,фрезии, мімоза  Повітряний знак, найзагадковіший знак. Близнюки люблять в усьому досконалість, квіти для близнюка це його характер, почуття і душа. Близнюки характеризуються  своєю закоханістю, вони усі закохуються з першого погляду. Якщо це чоловік – близнюк, то йому слід піднести в подарунок квіти, що підкреслюють його силу характеру, це і гладіолус, і іриси, а також нарциси. Жінка – близнюк це диво, вона дуже пристрасна і сильна натура, їм підійде розкішний букет яскраво-червоних троянд, або букет з екзотичних кольорів: наприклад біло – рожевим антуріумом із зеленою хризантемою( сантіні), стреліциї. Але також не забуваємо про те, що під сильним характером, який ми бачимо, є ніжна і чуйна душа, яка відкрита тільки близьким людям. Тому якщо добре придивитися до близнюка і подарувати йому букет піонів, конвалій, або букет з червоних маків, він Вам буде дуже вдячним і щасливим.

РАК (22 червня – 22 липня)

Рак - іриси, дельфініум, лілія, біла троянда, герань, калли, бузок.  Водяний знак, характерні риси Раку це дбайливість і таємничість. В відмінності від інших знаків їм підійдуть в подарунок будь-які квіти, головна умова це мають бути білі квіти: біла троянда, білі іриси, тюльпани, або букет в ніжних, світлих тонах. Це люди з трохи холодним характером і вони віддають перевагу класичним букетам. Чим простіший букет, тим краще. Кольорова гамма в основному: біла, срібляста, синя, ясно-блакитна, іноді бежеві відтінки. Тому в букет для Раків можна включити будь-які білі квіти. Особливо хороші будуть лілії. Жінка, народжена під цим знаком, дуже ретельно підходить до оформлення букета. Для жінки – раку, це мають бути якісні, красиві і свіжі квіти.

ЛЕВ (23 липня – 23 серпня)

Лев - конвалія, орхідея, гладіолус, тюльпани, айстромерия  Вогняний знак. Характерні риси: відданість, щедрість. Леви, а швидше левиці віддають перевагу свіжим, великим і одина в одну квітку. Приміром, метрова, велика троянда, складена бутон до бутона, пов’язана декоративною ниткою – це і просто і стильно і із смаком, як люблять леви. Усі квіти мають бути свіжі, великі і як на підбір. Також лев як цар звірів і знаків буде в захопленні від величезного, пишного букета або величезної настільної композиції, головне, що б там були його улюблені квіти: гладіолус, велика троянда, хризантема і тюльпани. Що стосується колірної гамми те леви віддають перевагу яскраво-червоним, помаранчевим,жовтим квітам, які асоціюються з багатством і золотом.

ДІВА (24 серпня – 23 вересня)

Діва - гіацинт, троянда, гвоздика, ромашки,гербера, айстра, хризантема Земний знак, характерна риса практичність, надійність і чесність. Діви це дуже красивий і цікавий знак, саме так вони і проявляють себе в житті, що стосується кольорів, то вони віддають перевагу квітам яскравих кольорів, але якщо Ви їх порадуєте композицією зі свіжих квітів вони будуть Вам дуже вдячні. Букет для діви має бути класичним, вишуканим і дорогим, діва завжди знає усьому ціну, хоча і не любить дорогих подарунків. Букеткрасивий але без надмірностей, це те що потрібне діві. Кольорова гамма це білі квіти(хризантема) і квіти із зеленим відтінком. Діви люблять екзотичні квіти(орхідеї, стрелиция, амарилиус) і в той же час і найпростіші, частіше польові квіти.

ТЕРЕЗИ(24 вересня – 23 жовтня)

Терези - єустома, троянди, орхідеї, гладіолуси, фрезії, молюцелла, айстромерія Повітряний знак. Терези це елегантність, дипломатичність, романтичність. Якщо Ви вирішили підкорити дівчину Терези, то подаруєте їй троянди у будь-якому вигляді і в будь-якій кількості. Дівчата зі знаком Терези віддають перевагу ніжним забарвленням кольорів: біло – рожеві, ясно – бузкові, яскраво – червоно – рожеві. Якщо Ви вирішили зробити пропозицію руки і серця, або сказати про свою любов, єдинийВаш вибір піднести яскраво-червоні або червоні троянди, дівчина усе зрозуміє з першого погляду, і “Так” можна вважати вже у вашій кишені. Терези люблять красиві і вишукані квіти. Для чоловіка цього знаку краще піднести неординарну композицію, вона не залишить його байдужим.

СКОРПІОН (24 жовтня – 22 листопада)

Скорпіоновінарцис, стреліция, гвоздики, хризантема, бамбук Водняний знак, скорпіон характеризується цілеспрямованістю, чуттєвістю. Скорпіон – багатозначний знак і символ, що поєднує іноді не зовсім сумісні речі, тому подарунок для скорпіона повинен символізувати динамізм і оптимізм. Наприклад, це може бути настільна композиція з квітів у формі піраміди або букет форми каскаду. Скорпіони це знаки що символізують сексуальність і ніжність, але в тойже час вони віддають перевагу яскравим кольорам, наприклад жовті і криваво-червоні троянди, які дуже добре виглядатимуть разом, або махрова жовта хризантема. Також для них дуже важливий процес вручення подарунка, якщо це буде доставка квітів додому з віршами з вуст кур’єра, скорпіон буде в захопленні і

СТРІЛЕЦЬ (23 листопада – 21 грудня)

Стрільцюнарциси,тюльпани,фрезія, мімоза, піони, хризантема Вогняний знак, основні риси вдачі прямолінійність, оптимізм, азартність. Стрілець віддає перевагу холодним відтінкам кольорів: сині, блакитні, фіолетові квіти. Якщо це дівчина Стрілець, то пам’ятаєте що перед Вами дівчина весна, вона любить усі весняні квіти: крокуси, гіацинти, тюльпани, нарциси, фрезія, мімоза. Але знак стрільця осінній, тому усі стрільці без виключення також люблять царицю осені – хризантему. Стрілець – чоловік знак бурхливий і в теж час філософський, якщо Ви хочете його вразити букетом квітів, то букет має бути яскравим, екстравагантним. У букеті бажано використовувати натуральні матеріали для прикраси і декорування: кору дерева, джут, рисовий папір.

КОЗЕРІГ (22 грудня – 20 січня)

Козероговіорхідея, мак, кущові гвоздики, жасмин, хризантема. Яскраво виражений земний знак. Характерні риси: працьовитість, амбітність, стриманість.  Козероги віддають перевагу світлим тонам: білі і жовті, строкаті, ніжні тюльпани, білі і білі з рожевим гвоздики і хризантема. Жінки-козероги поза модою. Якнайкраще їм підходять спокійні букети, без яскравих сплесків. Козероги чоловіки стримані у своєму виборі, вони віддають перевагу класиці, наприклад бордові троянди, або гладіолуси.

ВОДОЛІЙ (21 січня – 20 лютого)

Водолійлілія, нарцис, орхідеї, протея, калли, стреліція Повітряний знак, характерні риси: далекоглядність, незалежність, нестандартність в рішеннях. Жінки і чоловіки цього знаку віддають перевагу нарцисам, ліліям, а також екзотичним квітам. Букет для Водолія має бути яскравим і неповторним, для оформлення підійде екзотика: наприклад, стреліція, протея, калли оригінальних забарвлень. Жінки цього знаку віддають перевагу весняним квітам, чоловікам підійдуть копмозиції з екзотичних квітів.

РИБИ (21 лютого – 20 березня)

Рибам - фрезія, білий тюльпан, орхідея, айстромерия, нарцис, бузок. Водяний знак, Риби це люди із зворушливою душею. Характерні риси: добре розвинена інтуїція, співчуття, почуття гумору. Жінки мрійливі і трохи меланхолійні, їм близькі холодні водні кольори: фіолетовий, синюватий і сталевий. Для них не важливі модні тенденції, тому композиція з кольорів, призначена для Риб, має бути скромною, але, підібрана з великим смаком. Наприклад, вони дуже люблять білі квіти. Догодити Рибам в принципі нескладно: подаруєте, наприклад, конвалії взимку: сьогодні це можливо, отримавши такий букет Рибка буде щаслива. Чоловікам цього знаку слід дарувати букети з білим ірисом або нарцисами, якщо таких квітів немає в наявності, то можна піднести в подарунок що поєднує червоні і білі гладіолуси, або троянди, вони у чоловіків завжди в шані.

/

НЕЗВИЧАЙНІ ДЕРЕВА

ГАСТРОНОМІЧНІ ДЕРЕВА

· молочне дерево або коров’яче дерево (Galactodendron utile) росте в Центральній та Південній Америці, молочний сік добутий із стовбура дерева поживний та нагадує смаком справжнє молоко із корицею, його отримують безпосередньо перед вживанням, оскільки сік має здатність до згортання. На відміну від галактодендрона, молочний сік гевеї бразильської використовують як джерело природного каучука.

· цукеркове дерево (Hovenia dulcis) з Південної Америка має неїстівні плоди, проте їх плодоніжки незвичайної форми за смаком нагадують карамельки з кисло-солодким барбарисовим смаком. Якщо потрусити дерево, то “цукерки” падають гронами, а з одного дерева можна зібрати до 35 кг солодощів. Плодоніжки вживають не лише свіжими, з них готують також компот, варення, сироп, цукати, напої тощо.

· Адамове яблуко, маклюра (Maclura pomifera) з Північної Америки, але поширене в Африці, Азії, навіть в Криму росте маклюра апельсиновидна, дерево може досягати 10 м висоти. Плоди Адамового яблука неїстивні, але мають лікувальні властивості, їх застосовують як заспокійливий, болетамуючий засіб та при шкірних захворюваннях.

· равенала мадагаскарська (Ravenala madagascariensis) має декілька назв дерево – криниця, дерево мандрівників, дерево-віяло. На вершині стовбура равенали листя розходяться справді у вигляді віяла чи павичевого хвоста велетенських розмірів. У равенали гілки відсутні, а листя розходяться безпосередньо від стовбура у вигляді згорнутих трубочок, у яких накопичується вода (до 25 л). Справді, мандрівники минулого за прикладом місцевих жителів використовували ці водні запаси в посушливому кліматі о.Мадагаскар.

· ковбасне дерево, або кігелія (Kigelia pinnata) – поширена в екваторіальній частині Африки чудернацькі плоди довжиною до 50 см і вагою до 8 кг, схожі на ковбаси, правда неїстивні. Африканці роблять із них практичний посуд, оригінальні прикраси та сувеніри для туристів, а ще добувають жовту фарбу.


помідорове дерево, або цифомандра (Cyphomandra betacea) - субтропічна рослина з Південної Америки, дерево досягає 4 м висоти, плоди збирають впродовж року, особливо великі плантації цифомандри розташовані в Новій Зеландії, куди рослину завезли ще 1882 року.

· суничне дерево (Arbutus sp.) - вічнозелена витривала рослина-довгожитель, кора має здатність періодично оновлюватися, ягоди мають оригінальну форму, ніжний колір, приємний смак, а при засушуванні можуть зберігатися до 2 років.

· динне дерево, або папайя (Саrіса рарауа) - зростає в тропічному та субтропічному поясах, у швидкоростучого дерева м’яка деревина, але міцна волокниста кора. Ця недовговічна рослина (живе до 5 років) надзвичайно шанується індонезійцями. Плоди папайї не лише смачні, але й поживні – ідеальний варіант для сніданку. З плодів готують салати, соки, начинку для запіканок тощо. Крім того, плоди хлібного дерева містять лікувальні речовини, корисні при захворюваннях травної системи.

· хлібне дерево (Artocarpus altilis) природно зростає на островах західної частини Тихого океану. Плоди хлібного дерева – основний продукт харчування островян, тому дерево особливо шановане. Смак підсмажених плодів дивовижно нагадує свіжий хліб. Одне дерево може давати до 200 плодів за сезон, кожний плід важить 4 кг.

ДЕРЕВА-РЕКОРДСМЕНИ УКРАЇНИ

  • найменше дерево – верба туполиста, висота 12-15 см, зустрічається в Карпатах (гірські масиви Свидовець та Чорногора), вид занесено до Червоної книги України
  • найдавніші екземпляри – в геологічному музеї Львівського національного університету ім. І.Франка зберігається уламок стовбура  скам’янілого дерева, що росло на  півдні Донбасу у геологічний період девону, тобто 360-370 млн. років тому. Ці дерева належать до родини плаунових й були заввишки до 30-40 м.

  • найдовговічніше дерево – тис ягідний, вік цього релікта може сягати 4 тис. років. У минулому тис був поширений по всій лісовій зоні Європи, але повсюдно знищений через дуже цінну деревину – недарма його називають “королівським деревом”, “негній-деревом”. Найбільший осередок тису – Княждвірський резерват в околицях Коломиї в Івано-Франківській області площею 206 га.
  • найстаріше дерево – дуб черешчатий – росте в урочищі Юзефінська Дача в Рокитнівському районі на Рівненщині, за деякими даними дереву 1000, а за іншими – 1300 років, стовбур цього велетня сягає понад 8 м в обхваті.
  • найменш довговічне дерево – верба, росте до 60 років (для порівняння: яблуня живе до 100, вишня й черешня – до 300 років).
  • найшвидше росте серед наших дерев тополя. За рік сіянець тополі чорної, або канадської завдовжки 30-35 см перетворюється на дерево висотою 2-3 м.  Більшість деревних порід росте у висоту навесні або на початку літа лише кілька десятків днів, а тополя – з весни до осені понад 190 днів.
  • найповільніше росте самшит, річний приріст його в товщину не перевищує 1 мм,  через це річні кільця дуже тонкі, а межа між ними виражена слабо. Не дивно, що у віці ста років діаметр становить лише 6-7 см, та й висота невелика – 4-5 м. Проте на глибоких карбонатних ґрунтах (Кавказ) самшит зростає швидше і може сягати близько 20 м висоти при діаметрі стовбура 0,5 м.
  • найвисокогірніше дерево – сосна гірська, її виявлено на висоті 1936 м на горі Піп Іван в Карпатах. Вона невибаглива, має широку екологічну амплітуду, може рости на кам’яних сухих скелях і розсипищах із нерозвинутим шаром ґрунту. Має вигляд криволісся заввишки 2-4 м або дрібних карликових екземплярів заввишки 20-30 см.
  • найвищим деревом, висота якого була виміряна, вважається модрина європейська, яка росла в Рахові на Закарпатті. Коли її зрубали у віці 140 років, вона мала висоту 54 м. З гігантів, які можна нині побачити, рекордсменами вважаються окремі дерева дугласії швидкорослої на території Перечинського та Велико-Березнянського лісокомбінатів. У 90-річному віці вони досягають 56-метрової висоти та 1 м в діаметрі


Деякі види жуків родини чорнишів, що живуть в пустелях, здатні добувати воду з туману.

<<<>>>

Равлики небайдужі до хмільних напоїв. Садівники користуються їх слабкістю для боротьби з ними ж. Равлики збираються біля спеціальних пасток, куди наливається пиво, і напиваються так, що тонуть в пінному напої.

<<<>>>

Вовки у степах часто їдять кавуни та дині, втамовуючи не стільки голод, як спрагу.

<<<>>>

Найнебезпечнішою для людини твариною, себто такою, що вбила найбільшу кількість людей, є малярійний комар. Малярія щорічно викликає близько 1.3–3 мільйонів смертей у людей — як мінімум одна смерть кожні 30 секунд.

<<<>>>

Баобаб – головний довгожитель серед дерев. Життєва сила його дивовижна. Баобаб може жити до 5 тисяч років. Якщо з нього здерли кору, вона наросте знову, дерево, що впало на землю, продовжує рости лежачи, поки хоч один корінь зберігає контакт із землею.

<<<>>>

Відомості про алое (столітник) зустрічаються вже у античного вченого Діоскорида (бл. 78 р. н.е.), але стародавнім грекам ця рослина була відома ще раніше. Острів Сокотра був завойований Олександром Македонським саме через те, що там росли алое, з яких отримували цілющий сік і лікували поранених воїнів

<<<>>>