Тренінг «Стань природі другом»

24 березня 2017 року на базі Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівського району відбувся тренінг «Стань природі другом», який провели з вихованцями керівники гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»: «Юні лісівники» (Хомин О.В. – вчитель біології) та «Юні охоронці природи» (Тарахомин В.В. – вчитель географії). На тренінгу були присутні адміністрація школи, представники лісового господарства ДП «Сколівське лісове господарство» та КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».

Керівник гуртка «Юні лісівники» Хомин Ольга Володимирівна 17-18 січня цього року брала участь участь у семінарі-тренінгу «Лісова педагогіки» в рамках словацько-українського проекту «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів». Основна мета заходу – поширення досвіду та практичних напрацювань проекту щодо сучасних підходів просвітницької роботи з дітьми та молоддю серед лісівників Карпатського регіону, які залучені до системи шкільних лісництв. Семінар-тренінг для всіх учасників став натхненням, відкриттям, навчанням і обміном досвіду, які в подальшому будуть застосовані в лісовому та екологічному навчанні українських дітей.

На тренінгу «Стань природі другом» педагоги розповіли про лісові екосистеми і взаємозв’язки між людиною і лісом, розкрили ці знання в цікавій ігровій формі, що задіює всі органи чуття, дозволяє робити відкриття, спостереження та дослідження природи.

Керівники гуртків розповідали, демонстрували і, залучивши до активної практичної роботи школярів, реалізовували різні вправи, ігри і дії. Таким чином відпрацювали більше десяти вправ, серед яких: «лісова брама». «правила поведінки в лісі», «як росте ліс», «кажани і метелики», «органи чуття», «книга своїми руками», «мистецтво з лісових дарів», «побажання лісу», «зворотній зв’язок» та інші.

Тренінг для дітей та педагогів завершився не лише із новими знаннями, але й з неповторними враженнями.