Свято вишиванки

Цього року День вишиванки відбудеться 21 травня. Вишиванка є своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.

Величезний внесок у популяризацію вишиванки вніс український письменник і політик Іван Франко, який вів світське життя і славився своєю любов’ю до національного одягу. Вважається, що Франко дав початок тренду носити вишиванку з європейським костюмом. За спогадами сучасників, у письменника було кілька десятків вишиванок, більшість з яких йому подарували друзі та знайомі.

День вишиванки виник у Чернівцях в 2006 році. Його ініціатор – письменниця, журналістка Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.

Через чотири роки День вишивки вже відзначали у Львові та Симферополі, а в подальшому він вийшов далеко за межі України. З кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності. За сприяння діаспори День вишиванки відзначають у США, Канаді, країнах Європи, Австралії та ін.