Стартує природоохоронна акція «Первоцвіти просять захисту»

З настанням перших сонячних днів з’являються перші весняні квіти. На жаль, мільйони ранньоквітучих рослин стають об’єктами масового збору та продажу, що призводить до зменшення чисельності цих красивих рослин, а місцями до їх повного зникнення.  Переважна більшість  первоцвітів занесені до Червоні книги України. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняий, сон великий, проліска дволиста та інші.

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»  протягом лютого-травня проводить акцію «Первоцвіти просять захисту» та закликає учнівську молодь загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області долучитись до неї.

Мета акції – привернути увагу  громадськості до проблеми охорони, збереження та відновлення ранньоквітучих рослин, донести до населення інформацію про те, що внаслідок неконтрольованого   зривання та продажу первоцвітів вони скоро можуть зникнути; сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи.

Під час акції педагогічні та учнівські колективи навчальних закладів області будуть проводити роз’яснювальну  роботу серед населення про первоцвіти та їх значення для збереження біорізноманіття, розповсюджуватимуть листівки із закликами не зривати ранньовесняних  квітів, та вирощувати їх на присадибних та пришкільних ділянках.

Альтернативою маленьким букетам з перших провісників весни можуть бути виготовлені власноруч весняні квіти з  паперу або тканини. Такі букети школярі та вихованці гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» даруватимуть рідним, близьким, знайомим, закликаючи їх не купувати первоцвітів.

У межах акції в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області будуть проведені:

  • бесіди для гуртківців  «Їх потрібно зберегти», „Значення первоцвітів для людини”,  „Доля квітів у наших руках”;
  • тематичні вікторини «Подорож у країну первоцвітів»;
  • демонстрація слайдів місцевих первоцвітів та розповідь про них;
  • майстер-класи з виготовлення подарункових первоцвітів з паперу та  тканини;
  • конкурс «Первоцвіти просять захисту» з номінацій:

- на кращий звіт, відеозапис, презентацію про організацію роботи з охорони первоцвітів;

- на кращий малюнок (для дітей 6-9 років) на тему: “Захистіть первоцвіти”  (формат А3);

- на кращий плакат, стінгазету (для дітей 9-13 років) на тему: “Первоцвіти потребують нашого захисту” (формат А1 (ватман), з фотоматеріалами, можна колективну роботу);

- на кращу творчу роботу (твір, казка, оповідання, легенда (у друкованому вигляді);

- на кращу агітаційну листівку (в довільному форматі).

В акції «Первоцвіти просять захисту» участь може брати кожен. Головне – не зривати ранньоквітучі рослини й не купувати їх.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції  і зробити свій внесок  в охорону первоцвітів!

Матеріали просимо надсилати  до 5 травня 2016 р. на адресу:

79026, м. Львів, вул.І.Франка,133, КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»,

тел./факс 276-46-07,

е-mail: lodenc@ukr.net,www.locentum.lviv.ua