Смаколики для птахів

Свою  турботу про пернатих в черговий раз виявили вихованці гуртків «Природа  рідного краю» та «Художники-анімалісти» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», готуючи смаколики для птахів. А смаколики не прості, а з шишок сосни, суміші різного насіння … Діти працювали з великим задоволенням, дуже старалися.

Шишки для виготовлення годівничок юннати  отримали від ГО «Лісові ініціативи і суспільство», з якою у ЛОЦЕНТУМ укладена угода про співпрацю. Багато нового і цікавого про зимуючих птахів рідного краю, чому птахи потребують нашої підтримки взимку та як допомагати, не зашкодивши пернатим, дізнались вихованці від керівника лабораторії «Центр відновлення лісів» ГО «ЛІіС», доцента НЛТУ Тараса Харачка під час онлайн – презентації «Людина – пташці, пташка – людині».

Робота виконується в рамках проєкту “Підтримка та збільшення біорізноманіття птахів у населених пунктах” за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США.

P.S. Як зробити годівницю-шишку?

Для виготовлення такої годівниці потрібні відкриті соснові або ялинові шишки, суміш різного насіння, льняна мотузка та маргарин. Спочатку шишку обкачують в маргарині, щоб він проник під її покривні лусочки. Після цього цю шишку обкачують у суміші насіння. Готову годівничку міцно обв’язують мотузкою і підвішують на гілку.  Такі годівнички-шишки можна зберігати в холодильнику і щораз вивішувати нову після поїдання корму з попередньої. Порожні шишки можна використовувати повторно для наповнення новим кормом.