Птах року 2020 – Горлиця звичайна.

Українське товариство охорони птахів представило пташиний символ 2020 року — горлицю звичайну. Горлиця звичайна (лат. Streptopelia turtur) — вид птахів з родини голубових (Columbidae).

Знайомтеся з цією елегантною і вразливою птахою.

1. Найменша серед наших голубів, до яких належать і горлиці. З близьких родичів — горлиця садова тримається осіло.
2. Як і припутень і голуб-синяк, горлиця звичайна перелітний птах. З’являється на гніздуванні наприкінці квітня – на початку травня, а вже наприкінці літа відлітає зимувати в Східну Африку: наші горлиці разом з іншими східноєвропейськими перезимовують переважно в Судані та Ефіопії.
3. Насіння дикорослих рослин — це улюблений корм горлиці звичайної, особливо полюбляє різноманітні бур’яни. Тотальне знищення бур’янів у посівах аж ніяк не сприяє зростанню чисельності виду, а подекуди цей чинник є ключовим у його зникненні.
4. У горлиці ніжна, заколисуюча пісня, яку птах подає, сидячи в рослинному покриві. Там, де мешкає горлиця, її можна чути ціле літо.
5. Наукова видова назва Streptopelia turtur — це латинізована пісня горлиці, своєрідне «тур-турр» чи «руурр-руурр».
6. Полюбляє селитися в густих кущах, рідше на деревах — на невисоких бічних гілках. Гніздо — проста платформа з прутиків, доволі мілка, крізь які просвічується весь його вміст — і кладка, і птах, що сидить на ній. Тому, напевно, й обирає густі зарості.
7. І тільки два білих яйця в кожній кладці, але спроб привести потомство за літо може бути кілька, зазвичай дві.
8. До 700 кілометрів за один політ на швидкості близько 60 км/год. долає горлиця під час міграцій. Здійснює такі польоти під покровом ночі. Про це дослідники дізналися не так давно завдяки Титану — горлиці звичайній, яку помітили супутниковим передавачем у Великобританії 2014 року.
9. Що ще розповів Титан? Подорож в Африку з Британії тривала місяць. Шість місяців він зимував в Африці, натомість сезон його гніздування в Англії триває лише чотири місяці.
10. Останніми роками пісню горлиці звичайної чути все рідше — вид зникає майже по всій Європі. Причини: полювання в міграційний період у країнах Середземномор’я, посухи в Африці, інтенсивне сільське господарство, видозміна традиційних ландшафтів тощо. За оцінками, європейська популяція горлиці звичайної скоротилася на 62% з 1980-х років.https://www.facebook.com/BirdLifeUA/

Вікіпедія https://uk.wikipedia.org/…/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%B8%D…
Відео коли самець залицяється до самки горлиці звичайної : https://www.hbw.com/…/male-calling-and-performing-courtship…
Спів самця: https://www.hbw.com/…/european-turtle-dove-s…/male-singing-0