Поетична творчість екологів

8 березня 2018 року у приміщенні Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру відбулася презентація поетичної збірки “В обіймах слів” методиста Львівського ОЦЕНТУМ Анатолія Пасічника. В творчому доробку автора вже є збірка “Поезія натхнення”(Львів, 2016) та участь у колективних поетичних альманахах “Я дякую тобі” (Хмельницький, 2017), “Скіфія-2017-Зима” (Канів), “Думки романтика” (Хмельницький, 2018).

До нової поетичної збірки “В обіймах слів” увійшли нові вірші про найглибші почуття людини, про красу довкілля, про урбаністичне середовище, про духовний зміст життя. А у віршах про війну на сході України кожне слово написано без вагань, не залишаючи місця для компромісу з ворогом. Поезія на військову тематику зможе стати засобом національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

На все свій час, Москва війну програє,

і знов імперія розвіється, як дим.

Незламний дух народу не вмирає,

а перемога дістається тільки з ним!

Особливо тепло гості презентації слухали пейзажну лірику, у якій автор висловлює щиру любов до природи рідного краю та висловлює стурбованість екологічними проблеми сучасного міста. Адже, якщо нехтувати правом людини на якісне довкілля, то:

Світанки тихі в місто не вернуться,

й лелеки в місто вже не прилетять…

Пейзажна лірика відображає захоплення автора величними Карпатами, мальовничим Поділлям, стрімким Дністром, літніми світанками, тихим надвечір’ям, першим снігом, весняним пробудженням природи…

Світанок розливався за вікном,

в саду дзвеніли голоси пташині,

туман ховався в глечик з молоком,

а літо вже прощалося віднині.

Ще до презентації нової поетичної збірки, а саме 1 і 6 березня, А.Пасічник читав власні поезії учням Львівської спеціалізованої школи “Надія“ з поглибленим вивченням предметів еколого-правового профілю та Львівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №1 I-III ст. ім. Б.І.Антонича у приміщенні музею „Літературний Львів І пол. ХХ ст.“ в рамках святкування Міжнародного дня рідної мови та Шевченківських днів.