Підтримай Всесвітню акцію “Година Землі” – «злови зв’язок з Землею»

Комунальний заклад  Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» закликає підтримати Всесвітню акцію «Година Землі» !

24 березня 2018 року о 20.30 хвиля Години Землі прокотиться планетою вже вдванадцяте, для українців вона буде десятою. Тема цьогорічної кампанії – Connect2Earth («Злови зв’язок з Землею») – підкреслює, що люди почали втрачати зв’язок з планетою, який нам так потрібно відновити.

Мільйони людей по всьому світу на годину вимикнуть світло в домівках та на робочих місцях, щоб показати необхідність об’єднаних дій для боротьби зі зміною клімату. Щоб підтримати кампанію, в темряву поринуть сотні знакових спорудах на кшталт Ейфелевої вежі та Сіднейської опери, Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Свято-Михайлівського Золотоверхого собору в Києві, Собору Святого Юра, телевежі у Львові та ін.. У 2017 році понад 12 тисяч місцевих і національних визначних споруд вимкнули світло під час Години Землі.
“Година Землі” – міжнародна екологічна акція, ініційована WWF у 2007 році, що закликає людей всього світу вимкнути світло і побутові електроприлади на одну годину на знак небайдужості до майбутнього планети. Відтоді кампанія об’єднала понад  7000 міст у 187 країнах на всіх континентах у прагненні до майбутнього, де людина живе в гармонії з природою.

«Година Землі – це не івент чи кампанія, це не конкретна хронологічна година у часі, для нас це маніфест людей про готовність змінювати свій стиль життя на екологічно дружній, готовність берегти свій дім –планету. Слоган цього року – Злови зв’язок з Землею. Ми спробували перекласти на сучасний лад повідомлення: людина сьогодні відірвана від Землі, тож ми запрошуємо всіх відновити зв’язок і почати дбати про природу навколо. На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилась на 38%, прісноводних – на 81%, морських – на 36%. Не «зловимо» зв’язок – ситуація буде погіршуватись. Наша планета – це мережа із мільярдів організмів, систем та явищ, це мультиволокно, що оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. Та воно нам не належить, ми лише його частина. Цієї Години Землі ми б хотіли, щоб українці відчули свій тісний зв’язок із всесвітньою павутиною життя,» – відзначає Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні.

Разом із простим вимкненням зайвого обладнання на одну годину Всесвітній фонд закликає і до більш масштабних дій.
Зокрема:

  • у Колумбії закликатимуть владу припинити вирубку лісів до 2020 року;
  • Французька Полінезія збирається захистити 5 мільйонів м2 морських територій задля збереження морської екосистеми;
  • у Гватемалі люди підтримують голосами проект щодо резервування води;
  • в Індії закликатимуть до екологічно сталого стилю життя;
  • У Непалі колеги із WWF мобілізують сили, щоб зробити чистим транспорт, який працюватиме від відновлюваних джерел енергії.

В Україні напередодні Години Землі розпочалася кампанія Free Svydovets, покликана захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат – гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації. Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут зростають десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції ключових і цінних видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю – річка Тиса. До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти приполонинських пралісів, сім унікальних для України льодовикових озер та ще чимало інших природних багатств.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у більш ніж 100 країнах за підтримки майже 5 мільйонів людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме у гармонії з природою, шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів та зменшення забруднення і марнотратного споживання.

Помер останній самець північного білого носорога, який мав шанувальників в усьому світі

Після місяців хвороби помер останній у світі північний білий носоріг-самець, повідомляють у кенійському заповіднику Ol Pejeta, – передає BBC.

45-річний Судан помер у понеділок  19.03.2018 року після ускладнень, пов’язаних із віком.

Хвороба спричинила вікові ускладнення, які супроводжувалися дегенеративними змінами у м’язах і кістках, а також великими ранами на шкірі. Відтак група ветеринарів з чеського зоопарку Dvůr Králové, кенійського заповіднику Ol Pejeta та Служби дикої природи Кенії ухвалила рішення про евтаназію тварини.

“Його стан значно погіршився протягом останніх 24 годин; він не міг встати і багато страждав”, – йдеться у повідомленні офіційного Twitter-акаунта Ol Pejeta.

Носоріг народився 19 листопада 1973 року у Національному парку Шамбе у Судані, на честь чого й отримав своє ім’я. Спочатку він жив у чеському зоопарку Dvůr Králové, а з грудня 2009 року мешкав у кенійському заповіднику Ol Pejeta. Тут Судан перебував під посиленою охороною від браконьєрів: за ним здійснювався цілодобовий нагляд, на його тілі встановили сигнальні радіопередавачі, а ріг видалили, щоб уникати цікавості зловмисників.

Спроби використати Судана для продовження виду з двома самками зазнали невдачі.

Торік йому навіть створили акаунт у додатку для знайомств Tinder, але не для пошуків кохання, а щоб назбирати коштів для штучного запліднення носорогів.

У Судана з’явилися шанувальники по всьому світу, які тепер будуть сумувати за ним і через наближення вимирання підвиду.

Генетичний матеріал Судана зібрали в понеділок, повідомили природоохоронці.

Вчені спробують відтворити північних носорогів за допомогою передових клітинних технологій, використовуючи збережену сперму та яйцеклітини самок – Наджін і Фату.

У самця, якому на людський вік було 90 років, лікували дегенеративні зміни м’язів та кісток та великі рани на шкірі.

Він не міг звестися на власні ноги й дуже страждав впродовж останньої доби свого життя, повідомляють у Twitter заповідника Ol Pejeta Conservancy.