Підростає молода наукова зміна…..

28 березня  2019 року на базі  КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся обласний конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник».

Залучення школярів молодшого шкільного віку до дослідницько-експериментальної роботи із природознавства сприяє реалізації інтересів талановитих і зацікавлених дітей у сфері вивчення, дослідження та охорони довкілля. У процесі такої діяльності поглиблюються знання, розвивається спостережливість, уміння аналізувати, змалку формується усвідомлення важливості захисту природи рідного краю. Діти вчаться працювати в колективі, розділяти відповідальність, аналізувати отримані результати, формуються навички аналітичного сприйняття інформації та здатність до адекватної самооцінки.

Конкурс «Юний дослідник» проводився у два тури (заочний та очний).  На заочний (відбірковий) тур конкурсу було подано тридцять дві  роботи учнів 4-6 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти  із 9 районів області, міст Борислава, Червонограда, Львова. Двадцять чотири роботи дослідницького характеру були допущені до захисту на очному (фінальному) етапі, який проходив за номінаціями: “Я і природа”, “Рослини навколо нас”, “Тваринний світ”, “Охорона здоров’я”, “Народознавство та краєзнавство”.

Під час виконання дослідницьких робіт діти вивчали флору і фауну своєї місцевості, досліджували шляхи поліпшення та збереження власного здоров’я, вивчали історію і традиції українського народу тощо. Найбільш цікавими і змістовними були експериментально-дослідницькі роботи юних дослідників з Бродівського, Городоцького, Жовківського, Сокальського, Сколівського районів та міста Львова.

Оцінювало дослідницькі проекти учнів компетентне журі, у складі якого були: Т.І.Микітчак, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України, кандидат біологічних наук, голова журі, І.О.Беднарська, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України, кандидат біологічних наук, методист методичного кабінету відділу освіти Бродівської райдержадміністрації, завідувач організаційно-масового відділу КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» та вчителі біології.

За висновками журі конкурсу  переможцями стали:

  • в номінації «Я і природа» – Дячок Вероніка та Лучинін Олеся, учениці 4 класу Вишнянської ЗОШ І-ІІ ступенів Городоцького району (керівник – вчитель початкових класів Цигилик Л.С.) ;
  • в номінації «Рослини навколо нас» – Максимишин Анна, учениця 3 класу Старицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Яворівського району (керівник – вчитель початкових класів Партика Д.Г.) ;
  • в номінації «Тваринний світ» – Семків Вероніка, учениця 4 класу Городоцької ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів ім..Героя України І.Бльока (керівник – вчитель географії, екології та економіки Степаняк О.В.);
  • в номінації «Народознавство та краєзнавство» – Пац Іван, учень 5 класу Любельської ЗОШ І-ІІІ ступеня Жовківського району (керівники – вчитель початкових класів Пац Т.І., вчитель географії Кріп О.І.);
  • в номінації «Охорона здоров’я» – Клим Діана та Ковальчук Софія, учениці 5 класу Суховільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бродівського району (керівник- вчитель біології і екології Крук Ю.С.).

Переможці і призери  очного етапу конкурсу отримали дипломи департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації І, ІІ, ІІІ ступенів та нагороджені призами. Керівники дитячих експериментально-дослідницьких проектів за організацію та проведення дослідницько-експериментальної роботи з природознавства, належну підготовку школярів до обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» відзначені подяками департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

21-23 травня 2019 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (м.Київ) відбудеться ІІ (фінальний,очний) етап конкурсу. Роботи переможців обласного конкурсу будуть надіслані до оргкомітету Всеукраїнського  конкурсу  дослідницько-експериментальних  робіт з природознавства «Юний дослідник» для участі у  відбірковому (заочному) етапі.

Сподіваємося, що для школярів області конкурс «Юний дослідник»  став першою сходинкою до справжнього наукового дослідництва в галузі природничих наук та охорони довкілля, а для поважних науковців-екологів – визнанням того, що підростає молода наукова зміна.. .