Онлайн заняття «НЕ ПАЛИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ, ЗБЕРЕЖИ ЗДОРОВ’Я ТА ПРИРОДУ»

Проблема спалювання сухої рослинності турбує  сьогодні кожного.

Керівники гуртків «Яворівська забавка», «Фітодизайн», «Юні охоронці природи», «Природа, фантазія, творчість», «Флористика та фітодизайн інтер’єру» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», які працюють при Старицькій ЗОШ І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва, Андрейко Галина Андріївна та Валах Ірина Ігорівна, використовуючи електронну платформу Google ClassRoom, Viber провели для вихованців гуртків дистанційні онлайн заняття  на тему «НЕ ПАЛИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ, ЗБЕРЕЖИ ЗДОРОВ’Я ТА ПРИРОДУ».

Педагоги  підготували мультимедійну презентацію, в якій ознайомили школярів із забороною спалювання сухої рослинності, наслідками шкідливого впливу на здоров’я людини та довкілля в цілому.

На превеликий жаль, люди не замислюються над  негативними наслідками власних дій. Найгірше те, що при весняному спалюванні трави знищуються ранньоквітучі рослини-первоцвіти, багато з яких занесені до «Червоної книги», а також ґрунт позбавляється поживних речовин, які він міг би отримати від процесу гниття. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Під час горіння трави, листя чи інших органічних сполук, завжди утворюється діоксид вуглецю (CO2), а підвищення концентрації вуглекислого газу спричиняє збільшення «парникового ефекту» на нашій планеті. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для  людини речовин. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту(зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, інші – задихається від диму. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки, а також дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.

Підсумком он-лайн заняття стали малюнки та агітаційні листівки «Збережи природу від пожеж», намальовані та виготовлені гуртківцями. Так юннати намагаються закликати людей берегти природу, не робити підпали сухої рослинності, адже це шкодить і природі та й самим людям!!! 

БУДЬТЕ СВІДОМІ У СВОЇХ ВЧИНКАХ !

НЕ ПАЛІТЬ !   ЗБЕРЕЖІТЬ !