Обласний семінар-практикум для методистів закладів позашкільної освіти

13 лютого 2019 року   педагоги КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» Бойко Леся Федорівна, завідувач методичного відділу та Дендюк Наталія Іванівна, методист  взяли участь в обласному семінарі-практикумі «Інклюзивна освіта в закладах позашкільної освіти: реалії сьогодення. Педагогічний барометр», який пройшов на базі КЗ ЛОР “Навчально – реабілітаційний центр І-ІІ ступенів Святого Миколая”.

Після ознайомлення з закладом, відбулося пленарне засідання за участю головного спеціаліста Департаменту освіти і науки ЛОДА Васюник Марії: “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”; методиста навчально-методичного центру освіти Наталі Приймак “Нормативно – правове підґрунтя навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах позашкільної освіти” , практичного психолога КЗ ЛОР “Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ст. Святого Миколая” Марії Ночевної “Психологічні механізми взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами. Гра, навчання, соціалізація”.  Керівник гуртка Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості Богдана Шай  презентувала власний досвід роботи з дітьми з особливими  потребами “Розвиток зв’язного мовлення на заняттях гурткової роботи”.

Також  вихованцями гуртка “Юні дослідники” під керівництвом керівника гуртка Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району м.Львова Дітчук Олени був проведений майстер-клас: “Мій перший фільм” .

Учасникам семінару-практикуму  була запропонована  робота по секціях (за двома напрямками): загально-розвиваючий та арт-педагогічний. Практичну частину семінару провели працівники НРЦ Св.Миколая. І як результат  педагоги-учасники отримати нові знання, навички, механізми та інструменти взаємодії батьків-учнів-педагогів у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Методисту кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Пітко Світлані та директору КЗ ЛОР “Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ст. Святого Миколая” Цимбалюк Наталії вдалося створити усі відповідні умови для успішного, ефективного, результативного проведення семінару-практикуму та налагодити співпрацю із закладами позашкільної освіти для реалізації спільної діяльності у напрямку інклюзивної освіти.

По завершенні був проведений круглий стіл, відбулося обговорення та підведення підсумків семінару-практикуму. Учасники семінару-практикуму подякували директору та всьому педагогічному колективу за теплий прийом і за ту велику справу, яку вона зі своєю командою робить для дітей.