Обласний етап Всеукраїнської акції «День натураліста»

Мій любий друже, пам’ятай:

Природа – це твій рідний край!

Вивчай красу – фотографуй!

Не рви, не знищуй, не руйнуй!

Стало вже традицією для школярів та вихованців гуртків екологічного спрямування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів брати участь у проведенні щорічної Всеукраїнської акції «День натураліста України».

З метою пропагування принципів сталого ведення роботи з учнівською молоддю, підвищення обізнаності учнів про екологічну культуру, відроджень традицій українського народу щодо шанобливого ставлення та любові до природи на Львівщині протягом 2013 року проводилася Всеукраїнська акція «День натураліста України» спільно з ЛОЦЕНТУМ.

Цього року в акції взяли участь загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади з Буського, Бродівського, Городоцького, Жовківського, Радехівського, Cокальського, Старосамбірського, Кам’янка-Бузького, Миколаївського, Мостиського районів області, міст Самбора, Борислава, Червонограда, Стрия, Львова. На розгляд журі було подано 47 робіт (звіти про проведену роботу, сценарії свят, статті учнів, тощо).

Учасники акції виконували завдання, спрямованні на популяризацію кращого досвіду натуралістичної та природоохоронної роботи з учнівською молоддю, підвищення ефективності навчально-виховної та дослідної роботи учнів на НДЗД, задоволення потреб у професійному самовизначенні та творчій самореалізації, надання до вузівської підготовки.

Під час акції в навчальних закладах було проведено трудові десанти для впорядкуванню пришкільних територій, просвітницькі природоохоронні заходи, науково-практичні конференції, благодійні виставки, ярмарки, круглі столи за участю науковців, представників громадських організацій, засобів масової інформації.

Відповідно до протоколу засідання від 14.10.2013 року журі визнало кращими роботи та направити їх для участі у Всеукраїнській акції «День натураліста України» таких навчальних закладів:

Гірський НВК Миколаївського району;

Забузьку ЗОШ І-ІІІ ступенів Сокальського району;

Новоскварявську ЗОШ І-ІІІ ступенів Жовківського району;

Крукеницький ліцей при НЛТУ України Мостиського району;

Городоцьку ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4;

Стрийську міську СЮН;

Комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» м. Самбір;

Комунальний заклад ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».

Вищезгадані заклади нагороджені грамотами КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» за ефективну організаційно-масову роботу із залучення учнівської молоді до практичної природоохоронної діяльності.

Щорічно мільйони людей приймають участь в Акції «День натураліста», проводяться природоохоронні заходи, оголошуються конкурси, свята, конференції природничого напряму тощо. Кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища.

Юннати Львівщини працюють за девізом: « Ми – господарі нашої природи, а вона для нас – наше життя. Берегти природу – значить берегти Батьківщину! Хто може понівечити рідну природу , той здатний понівечити душу людську».