Неповторні враження з Карпат

Двадцять переможців Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних заходів, учнів та вихованців загальноосвітніх і позашкільних навчльних закладів  Львівщини, гармонійно  поєднували оздоровлення та цікаве дозвілля з екологічним вихованням, дослідницькою і практичною роботою в природі в обласній виїзній еколого-натуралістичній школі передового досвіду «Сколівські Бескиди – 2016».

Школу передового досвіду «Сколівські Бескиди» щорічно організовує  КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». В цьому році школа працювала з  18 до 27 липня 2016 року у с. Кам’янка Сколівського району на туристичній базі  «Карпати»  КЗ ЛОР «ЛОЦКЕТУМ».

Під час роботи в школі передового досвіду юні екологи пройшли екологічними маршрутами НПП «Сколівські Бескиди», ознайомилися з сучасним станом біологічного та ландшафтного різноманіття Карпат,  лікарськими рослинами  та рослинами, занесеними до Червоної книги України; вчилися розпізнавати фонові види рослин і тварин Сколівщини. Ознайомилися з типовими і рідкісними видами дерев, насадженими на території Дубинського лісництва, з програмою, спрямованою на збереження і відтворення зубра європейського, ведмедя бурого, глухаря звичайного, яку реалізовує НПП «Сколівські Бескиди».

Під час ботанічних досліджень юні екологи визначали вік дерев та породи за листочками і корою ; навчилися розрізняти розрізняти гриби (отруйні і не отруйні, пластинчасті та трубчасті).

Цікавими були і зоологічні дослідження. Вздовж річки Опір у західному напрямку школярі виявили різні види жаб (гостроморда, трав’яна, жовточерева кумка, ропуха звичайна); личинки комарів,  амебу протей, сліди косулі та дикого кабана.

Для учасників школи були організовані походи до водоспаду Кам’янка,  Журавлиного (Мертвого) озера, на гору Ключ, скелі Довбуша, відвідали наскельну фортецю «Тустань».

Під час походів, екскурсій юннати проводили інвентаризацію і паспортизацію комплексів мурашників, складали схеми їх розміщення  на території  національного природного  парку;   проводили та вимірювали  фізичні показники (температуру, смак, запах, прозорість, каламутність) води річок Кам’янки та Опір, сірководневого джерела. Учасники школи  дізнались про екологічні групи водяних тварин, їхні особливості, класифікацію водних біотопів, відмінність гірських і рівнинних водойм, антропогенні ризики для гідрофауни Карпат, різноманіття гідробіонтів НПП «Сколівські Бескиди», про водні екосистеми Українських Карпат та взаємозв’язки між їхніми компонентами. Юннати провели екологічну акцію «Чистий берег» та конкурс малюнків щодо збереження чистого довкілля.

Щорічно школярі матеріали, зібрані під час біологічних та зоологічних досліджень, опрацьовують та використовують при написанні екологічних проектів.

У хвилини дозвілля юннати брали участь у конкурсах, вікторинах, екологічних виставах («Україна – мій рідний край», «Знаю я і знаєш ти: природу треба берегти!», «У царстві флори», «Кращий малюнок на камені», «Фото пейзажу Карпат» і т.п.), квесті  «Природа  НПП «Сколівські Бескиди», спортивних змаганнях: волейбольних, футбольних, тенісних турнірах.

Юннати Львівщини!

Беріть  участь в обласних та Всеукраїнських масових заходах

еколого-натуралістичного напряму.

Досліджуйте! Перемагайте.

На вас чекають «Сколівські Бескиди – 2017».