“Не журися, славна Україно, маєш добрий рід”

Не журися, славна Україно, маєш добрий рід”

Саме такими рядками можна охарактеризувати воїнів-захисників України. Ми горді з того, що наш народ  має і завжди мав вірних синів і дочок, які були готові віддати своє життя за волю та незалежність своєї Батьківщини.

Діти – майбутнє України, тому від того, якими вони виростуть, що закладуть батьки та наставники-педагоги у їхні душі, який шлях вони оберуть в житті залежить і доля нашої держави.

15 жовтня 2015 року для вихованців гуртка «Юні друзі природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» (керівник гуртка Ірина Втерковська) був проведений патріотично-виховний захід «Козацькі забави»,    приурочений Дню захисника України. Мета заходу:  формування почуття патріотизму, національної самосвідомості й гідності, розвитку любові до Батьківщини, а також ознайомлення з історичним минулим держави, її героями.

Захід розпочали з урочистого виконання гімну України. Керівник гуртка виголосила слова-вітання та заклик до гри і побажала всім удачі. Кожна команда озвучила свою назву та вигукнула девіз. Учасники змагань гідно виборювали право називатися козаками, пройшовши через дев’ять випробувань – це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі, а саме: «Козаки-вершники», «Пліч-о-пліч із товаришем», «Козацька кмітливість», «Забави кашоварів», «Як козаки через річку переправлялися», «Втеча полоненого козака з полону», «Заморочки із бочки», «Влуч у ціль», «Доставка цінних пакетів», за що поправу були нагороджені символом козацької мужності  і звитяги – шаблею.

Під час проведення заходу прозвучали наступні пісні: «Заспіваймо пісню за Україну!» (О.Пономарьов), «Вставай Україно!»(Тріода), «Сам собі країна»(Кузьма-Скрябін), «Мила моя, вставай!»(Океан Ельзи), «Віва Україно!»(ТНМК), «Ми – нащадки козаків», «Вставай, Україно, вставай!» (Анатолій Сердюк), «Разом – і до кінця!»,  «Слава Україні!»(Орест Лютий).

Велична і свята, ти Мати-Україно,

Лише тобі карать нас чи судить,

Нам берегти тебе, соборну і єдину!

Історії твоєї славу відродить.