Не рви первоцвіти – збережи Україні квіти

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» закликає всіх, хто не байдужий до краси навколишнього середовища, долучитися до акції «Первоцвіт!»

Щороку, з настанням перших сонячних днів з’являються перші весняні квіти. На жаль, мільйони ранньоквітучих рослин стають об’єктами масового збору та продажу, що призводить до зменшення чисельності цих красивих рослин, а місцями до їх повного зникнення.

Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік продовжують цим займатися і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей. Важливо пам’ятати, що  переважна більшість  первоцвітів занесені до Червоної книги України. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняий, сон великий, проліска дволиста та інші. Тож збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України  „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про Червону Книгу України”, Правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Саме з  метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року в області проводиться екологічна акція “Первоцвіт.

Завдання природоохоронної акції “Первоцвіт”– привернути увагу громадськості до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих лісових рослин, донести до населення інформацію про те, що внаслідок неконтрольованого   зривання та продажу первоцвітів вони скоро можуть зникнути, сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи, спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Під час акції педагогічні та учнівські колективи закладів загальної середньої та позашкільної освіти області будуть проводити роз’яснювальну  роботу серед населення про охорону первоцвітів та їх значення для збереження біорізноманіття, розповсюджуватимуть листівки із закликами не зривати ранньовесняних  квітів, а вирощувати їх на присадибних та пришкільних ділянках.

Дуже важливою складовою акції «Первоцвіт» є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не зривати: вони красиві в природному середовищі. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу.

Не підтримуйте тих, хто збагачується

за рахунок збіднення матінки-природи!

Не будьте байдужими!

Первоцвіти просять захисту!!!

Альтернативою маленьким букетам з перших провісників весни можуть бути виготовлені власноруч весняні квіти з  паперу або тканини. Такі букети школярі та вихованці гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» даруватимуть рідним, близьким, знайомим, закликаючи їх не купувати первоцвітів.

У межах акції в закладах загальної середньої та позашкільної освіти області  будуть  проведені:

  • бесіди для гуртківців  «Їх потрібно зберегти», „Значення первоцвітів для людини”,  „Доля квітів у наших руках”;
    • тематичні вікторини «Подорож у країну первоцвітів»;
  • демонстрація слайдів та презентацій про місцеві види первоцвітів та розповідь про них;
  • майстер-класи з виготовлення подарункових первоцвітів з паперу і  тканини та листівки-заклики «Первоцвіти – тендітна усмішка весни. Не рви – збережи!», «Купив підсніжник – став браконьєром!»,  «Увага! Увага! Увага! Первоцвіти в небезпеці!» ;
  • конкурс «Первоцвіти просять захисту» з номінацій:

- на кращий звіт, відеозапис, презентацію про організацію роботи з охорони первоцвітів;

- на кращий малюнок (для дітей 6-9 років) на тему: “Захистіть первоцвіти” (формат А3);

- на кращий плакат, стінгазету на тему: “Первоцвіти потребують нашого захисту” (формат А1 (ватман), з фотоматеріалами, можна колективну роботу);

- на кращу творчу роботу (твір, казка, оповідання, легенда (у друкованому вигляді та на електронних носіях);

- на кращу агітаційну листівку (в довільному форматі).

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції  і зробити свій внесок в охорону первоцвітів!

Матеріали просимо надсилати до 3 травня 2019 р. на адресу:

79026, м. Львів, вул.І.Франка,133, КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»,

тел./факс 276-46-07, е-mail: lodenc@ukr.net, www.locentum.lviv.ua

Участь в акції «Первоцвіти просять захисту» може взяти кожен.

Але головне – не зривати ранньоквітучі рослини й не купувати їх !!!

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції і зробити свій посильний  внесок задля збереження, відтворення та охорони ранньоквітучих рослин-первоцвітів!