Натуралісти провели акцію «Збережемо життя ялинці!»

З метою привернення уваги жителів міста до проблеми збереження ялинок напередодні зимових свят, а також пошуку альтернативи живій ялинці Стрийська станція юних натуралістів провела акцію «Збережемо життя ялинці». В рамках акції вихованці СЮН та учні ЗНЗ міста прийняли участь у творчому конкурсі «Новорічна композиція», майстер – класах по виготовленні давніх українських атрибутів, а також провели агітаційну роботу серед населення міста.

Конкурс «Новорічна композиція» включав кілька номінацій: новорічний букет, новорічна композиція, віночок, стилізована ялинка, новорічна картина чи колаж та сюжетна композиція. Кращі конкурсні роботи представлені у виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України».  Підсумки конкурсу та нагородження переможців відбулося 22 січня. Далі вони змагатимуться в обласному конкурсі, що проходить у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Всі бажаючі зможуть відвідати  міську виставку впродовж зимових свят і переконатись в тому, що створити святкову атмосферу можна і без шкоди для довкілля. Тут кожен на свій смак може знайти альтернативу живій ялинці. І взагалі, хто сказав що ялинка яка прикрашає оселю має мати стовбур, голочки і бути зеленого кольору? Ялинку можна зробити авторською використовуючи найрізноманітніші підручні матеріали – пластикові пляшки, дерев’яні дощечки, олівці, книжки, а також солодощі, бублики, шишки, ялинкові гілки, горіхи, колоски тощо. Тут головне не обмежувати свою фантазію. Ідеї дітей та їхніх педагогів, використання різноманітної техніки і матеріалів просто вражають. Кожен витвір додасть святкового настрою і комфорту у будь – якій оселі. Усі ці роботи, сподіваються їхні автори, надихнуть мешканців міста виготовити власну різдвяну композицію і не купувати живе ялинкове дерево.

У дуже давніх звичаях святкування Різдва у Галичині не було традиції ставити живу ялинку у помешканні. Дерево прикрашали на вулиці, біля будинку. А в оселях вішали «павуків»  зроблених із соломи, які звисали зі стелі і оберігали родину.  На Різдво у хаті обов’язково ставили дідух як символ добра, врожаю, злагоди і достатку. Про це, та багато інших обрядів та звичаїв розповіла вихованцям Стрийської СЮН та учням 10 класу СЗШ №10 директор Стрийської СЮН Оксана Кирилів. Майстер – класи проходили у музеї П.Обаля та філії центральної бібліотеки № 3. Діти виготовляли різдвяні колядники, павука, солом’яних ангеликів.

Кінцевим етапом акції була агітаційна робота. Юннати разом з керівниками гуртків власноруч виготовили агітаційні листівки і як сюрприз – декоровані шишки. Діти роздавали агітаційні листівки і закликали не купувати живих ялинок.

Головною метою акції «Збережемо життя ялинці» – достукатись до стриян, щоб вони перестали купувати живі ялинки і ставити їх дома, адже за відсутності попиту зникає пропозиція. Є маса різних способів, як прикрасити помешкання до свят, тут все залежить від бажання та власної фантазії. А ідей є безліч – вибирай, переймай і твори!» -  наголосила директор Стрийської СЮН Оксана Кирилів.

Ліліана Опришко, методист Стрийської СЮН