Міжнародний день енергозбереження

11 листопада за ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) оголошено Днем енергозбереження. Рішення про впровадження цього свята було прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані.

Перший День енергозбереження світ відзначив у листопаді 2008 року, а статус міжнародного цей день одержав, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн. Відзначають цей день і в Україні.

Основна мета свята – привернути увагу влади і громади до раціонального використання ресурсів. Роз’яснити важливість зменшення споживання енергії для суспільства,  розказати громадськості про заходи, що дають змогу зберігати енергію, розвивати відновлювані джерела енергії.

Сьогодні проблема енергозбереження надзвичайно актуальна. По-перше, економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів у два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії. Тим більше, що найпростіші і елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані у побуті практично повсюдно.

У Міжнародний день енергозбереження у закладах освіти проходять тематичні уроки, заняття, інформаційні хвилинки «Енергоефективне освітлення», «Цікаво й корисно знати», «Природні джерела енергії»; тренінги «Енергозбереження у побуті, в закладі освіти»;  різноманітні акції, присвячені темі енергозбереження; конкурси проектів «Як зберегти енергоресурси у моїй школі»; перегляд мультфільму та відео про енергоефективність «Добре світло» тощо.

https://www.youtube.com/watch?v=J_NW0pyVD9M -   науково-популярний ролик, що розповідає про еволюцію освітлення: від гасової лампи до створення новітньої енергоефективної  світлодіодної лампи

https://www.youtube.com/watch?v=ay3Nl-7iLhIмультфільм “Добре світло” (про енергоефективне освітлення)

Долучайтесь до акції, не будьте байдужими до проблем енергозбереження !

Збережемо енергію – збережемо довкілля !