Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

9 листопада 2015 року вихованці гуртка «Юні друзі природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» разом з керівником Втерковською Іриною Дмитрівною переглянули фільм «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу» (Нідерланди, 2014) у Львівському кіноцентрі на вул. В.Великого, 14а.  Фільм демонстрували в рамках ІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА.

У  кінострічці режисер Ельс ван Дріль висвітлила проблему порушення прав людини і, зокрема, дітей,  а саме право на житло, відпочинок, дозвілля та, врешті решт, право дітей на власну думку, коли йдеться про їх інтереси.  Фільм допомагає зрозуміти, що часто на перший план ставляться цілком другорядні речі, а права людини досить часто ігноруються. Так не повинно бути! І єдиний спосіб цьому запобігти – виступити на їх захист, просто йти і діяти, навіть якщо ти дитина.

Лілія Мегедин, котра модерувала обговорення фільму на базі Львівського кіноцентру,  звернула увагу дітей на те, що головні герої, і Габріель, і Веслі, – їхні однолітки, не чекаючи допомоги та фінансування уряду, спонсорів та ФІФА, беруть ініціативу в свої руки та організовують дозвілля для дітей власними силами (вуличні перегляди кіно, спортивні турніри тощо). Вона мотивувала глядачів поділитися своїми ідеями щодо проектів, які б вони запропонували реалізувати, якби мали допомогу спонсорів та місцевої влади. Серед озвучених ідей були: оновлення львівських трамваїв, будівництво нових шкіл, спортивних майданчиків, облаштування парків та інші. Діти були дуже активні, за що отримали невеличкі призи.

Після перегляду фільму Ірина Втерковська, керівник гуртка, провела своїм вихованцям бесіду «Конвенція ООН про права дитини», метою якої було розширити знання дітей про права та обов’язки, вчити розуміти те, що діти, як і дорослі, мають право на захист своїх інтересів,  формувати бажання дітей вміти захищати свої права, а саме бути дружними, чесними, виховувати  взаємоповагу та взаєморозуміння у колективі, чесність, толерантність. Потім спільно склали колаж з малюнків гуртківців «Кожна дитина має право».

Дякуємо за перегляд фільму організаторам фестивалю, Українській Гельсінській спілці з прав людини, партнеру у Львівській  області МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ», та регіональному координатору фестивалю Ніні Хомі.