КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» в числі «Лідерів сучасної позашкільної освіти»

У місті Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 15-17 вересня 2015 року відбувся Зліт юних натуралістів України з нагоди відзначення 90-річчя юннатівського руху в Україні та заснування Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Участь у заході взяли понад 250 педагогів, юних натуралістів, ветеранів юннатівського руху  із усіх регіонів України.

Під час Зльоту відбулись  наступні заходи:

  • Форум позашкільників «Позашкільна освіта у розвитку держави: досвід та перспективи»;
  • виставка сучасних напрямів діяльності позашкільних навчальних закладів «Сучасна позашкільна освіта – 2015»;
  • всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів;
  • еколого-мистецький пленер з лозоплетіння «Діалог з природою».

Актуальні питання розвитку позашкільної еколого-біологічної освіти та дитячої еколого-натуралістичної творчості розглядали під час Форуму педагогів-позашкільників керівники й провідні педагоги еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді, наукові співробітники галузевих інститутів НАН України, Інституту модернізації освіти, Інституту проблем виховання НАПН України, представники громадських організацій.

На секціях, в роботі яких брали участь педагоги ЛОЦЕНТУМ, учасники Форуму, обговорювались питання програмно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу, підготовки кадрів і підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів, впровадження інновацій і сучасних освітніх технологій у навчально-виховний процес та координаційно-методичну діяльність позашкільників-натуралістів, зростання ролі профільних позашкільних навчальних закладів у формуванні єдиного освітнього простору. Захід супроводжувався розширеною панельною дискусією, презентацією сучасних інноваційних практик, майстер-класів.

В рамках Форуму педагогів-позашкільників  відбулася і виставка сучасних напрямів діяльності позашкільних навчальних закладів «Сучасна позашкільна освіта — 2015», яка сприяла широкому ознайомленню, обговоренню і впровадженню наукових розробок та педагогічного досвіду в освітню практику.

За результатами проведення виставки сучасних напрямів діяльності позашкільних навчальних закладів «Сучасна позашкільна освіта — 2015» та оцінювання здобутків педагогів і юних натуралістів Львівщини  КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» отримав відзнаку «Лідер сучасної  позашкільної освіти» , а керівник закладу, Кийко Андрій Олександрович, нагороджений Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України та Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

Нагороди отримали і  педагогічні працівники ЛОЦЕНТУМ: Бойко Лесю Федорівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, відзначено нагрудним знаком „Василь Сухомлинський”,  Кошіль Марію Іванівну, заступника  директора з навчально-методичної роботи, Матющенко Галину Вікторівну, завідувача організаційно-масового відділу, Чапака Тараса Борисовича, керівника гуртків відзначено нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України „Відмінник освіти”, Кульчицька Ольга Іванівна, завідувач методичного відділу, Федорович Андрій Михайлович, завідувач  відділу біології та екології, Дендюк Наталія Іванівна, методист, Валах Ірина Ігорівна, Ляхович Оксана Іллівна, Малиш Галина Ярославівна, Погодін Сергій Миколайович, Семенюк Василина Дмитрівна та Солтисік Наталія Миколаївна, керівники гуртків ЛОЦЕНТУМ  отримали Подяку Міністерства освіти і науки України. Ще десять педагогів-позашкільників із Дрогобицького ЕНЦУМ, Стрийської та Бориславської міськСЮН отримали Почесні грамоти та Подяки Міністерства освіти і науки України.

Під час Зльоту відбувся  ІІ етап щорічного Міжнародного  еколого-мистецького пленеру  з лозоплетіння «Діалог з природою» з декоративно-прикладного мистецтва за підтримки Національної спілки художників України .

Після відкриття зльоту юних натуралістів України на зеленій галявині поряд з Центральним корпусом Національного еколого-натуралістичного центру  були проведені майстер-класи . Юні майстри працювали, обмінювались досвідом та презентували свої роботи. На пленері від Львівщини  свої вироби представили  учні  9  та 11 класів Винниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дрогобицького району, вихованці  гуртка «Плетіння з лози» Дрогобицького районного ЦЕНТУМу  Гром Олег  та Поточняк Михайло.

Вихованці отримали грамоти за високу майстерність творчих робіт, а їх керівник, Драб ВасильСеменович,  був відзначений за значний внесок у розвиток еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та успіхи у формуванні духовності і культури молодих громадян.

Учасники  Зльоту відвідали Національний театр опери та балету України та Національний театр імені Івана Франка.