«Круглий стіл» з питань енергоефективного освітлення

«Круглий стіл» з питань енергоефективного освітлення

Питання енергозбереження стоїть дуже гостро у наші дні. Воно важливе не тільки для держави та бізнесу, а і для простих громадян. Беручи участь у заходах з енергозбереження, можна протидіяти змінам клімату, забезпечити енергетичну незалежність України. Серед факторів, що ускладнюють ситуацію у цій сфері, велику роль відіграє дефіцит інформації про програми і технології енергозбереження.

Саме тому КЗ ЛОР « ЛОЦЕНТУМ»   активно долучився до проведення інформаційної роботи з питань енергоефективного освітлення в рамках Міжнародного проекту “Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення”, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

10 лютого  2015 року на базі КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» пройшов «круглий стіл»  для педпрацівників Центру, на якому були обговорені питання реалізації проекту   «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення»:

-нормативно-правова база енергозбереження;

-аналіз інформаційних матеріалів, підготовлений фахівцями організації «Вчителі за демократію та партнерство»;

-методика проведення занять з питань енергоефективного освітлення;

- перегляд та обговорення відеоматеріалів.

Питання, що обговорювались, визвали жвавий інтерес учасників, оскільки є надзвичайно актуальними, адже джерела світла на основі твердотільних світлодіодів та КЛЛ мають енергетичну ефективність в 5-10 разів більшу у порівнянні з лампами розжарювання, відтак їх подальше впровадження в побут дає суттєву економію електроенергії.

Для  більш детального ознайомлення та подальшого впровадження в навчальний процес, кожен учасник заходу отримав комплект інформаційних матеріалів (книжки, плакати, наклейки, трансформери, буклети, роздатковий матеріал, магніти, закладки, диски з фільмами).

Педагоги високо оцінили посібники, їх якість, яскравість, насиченість інтерактивними вправами. Саме використання інтерактивних вправ при впровадженні цієї програми робить її  дуже актуальною, цікавою, захоплюючою та діяльнісною.  Навчання  провели заступник директора з методичної роботи М.І. Кошіль та методист Н.І. Дендюк.

Після завершення «круглого столу» розпочалася цікава, творча робота з матеріалами програми щодо їх ефективного використання на заняттях, підготовка до проведення різноманітних заходів з вихованцями Центру.