І Всеукраїнський форум «Ранній розвиток дитини – право кожного»

6 -7 червня в м. Києві Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Дитячим центром розвитку «ДивоГрай» був проведений І Всеукраїнський форум «Ранній розвиток дитини – право кожного».

Під час проведення Форуму розглядалися питання: різниця раннього розвитку та раннього навчання, сучасні авторські методики, посібники та розвиваючі ігри, досвід Польщі у створенні системи освіти для дітей з особливими потребами.

В заході взяли участь вчителі-практики позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, працівники дошкільних установ, шкіл раннього розвитку різних форм власності, науковці, викладачі вищих навчальних закладів із різних регіонів України, серед них і керівник гуртків КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Втерковська Ірина Дмитрівна.

Програма Форуму включала пленарні та секційні засідання, дискусійні майданчики, тренінги, майстер-класи, презентації, виставки тощо.

Під час пленарного засідання були заслухані доповіді на теми:  «Ранній вік у фокусі оновлення освіти»;«Реалізація раннього естетичного розвитку засобами авторських альбомів «Дивотворчість»;«Ранній розвиток: міфи, реалії та професійна відповідальність»; «Ранній розвиток дитини: реалії та перспективи в умовах інклюзивного середовища».

Для присутніх були проведені прикладні майстер-класи з виготовлення наочних посібників («Можливості використання фетру у створенні розвиваючих іграшок і посібників для раннього розвитку дітей»; «Мандалотерапiя, мокре малювання, повітряний пластилін, робота з фольгою – розвиток емоційного інтелекту, сенсорiки, фантазії, групової динаміки»). А також представлені авторські майстерні “Здоровий розвиток”, «Правопівкульний розвиток. Метод Макото Шичиди», «Адаптація з радістю», «Рухово-ритмічний розвиток та розвиток мелодичного слуху через імпровізацію у дітей дошкільного віку», «Пліч-о-пліч з казкою», «Сенсомоторика: розвиток у відчуттях», «Ложка дьогтю в бочці меду». Під час роботи «круглих столів» «Якість дошкільної освіти» та «Інноваційні підходи у вихованні творчої особистості дошкільників» учасники обмінялися досвідом роботи.

В рамках Форуму функціонувала тематична виставка «Країна дитинства», де були представлені науково-методичні розробки, посібники, розробки сценаріїв, розробки занять гуртків і факультативів, як кращі практики діяльності позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільних установ, шкіл раннього розвитку різних форм власності, які працюють у сфері раннього розвитку та раннього навчання. На виставці були представлені також «Вісники ЛОЦЕНТУМ» та серія плакатів. За участь у виставці КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» нагороджений грамотою.

По завершенню роботи Форуму всі учасники отримали відповідний сертифікат.