«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього»

27 січня 2020 року керівник гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» Втерковська Ірина Дмитрівна  взяла  участь в  обласному семінарі-практикумі для керівників студій та гуртків раннього розвитку дітей «Особистісне зростання дитини у процесі інтеграції суспільного та родинного дошкільного виховання», який організував та провів ЦДЮТ Залізничного району м. Львова.

Атмосфера заходу  була дуже теплою, родинною та об’єднувалась тематикою різдвяних свят.

Розпочалась робота семінару Йорданським благословенням священника. З вступним словом виступила методист кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО Пітко С.Б. Далі роботу студії раннього розвитку дитини «Росинка» презентувала Горшкова О.Г., методист ЦДЮТ Залізничного району м. Львова. Батьки із дітьми  показали лялькову виставу – вертеп на столі – «Куди поділася Різдвяна зірка?».

Надзвичайно зворушливим було фольклорно-родинне свято «Прощання з колядою» за участю керівників гуртків та вихованців студії «Росинка», під час якого згадали «три празники» різдвяно-зимових свят, багато колядували спільно з батьками і гостями заходу, посівали-віншували, водили козу, вмивались йорданською водицею, а потім відпроваджували  свята.

Учасники семінару отримали дарунки, а саме різдвяних ангеликів та павучків з соломи, яких виготовили власноруч під час проведення майстер-класів.

Керівник гуртків ЛОЦЕНТУМ Втерковська І.Д. висловила  щиру подяку педагогічним працівникам ЦДЮТ Залізничного району м. Львова за збереження давніх українських традицій, відтворення їх у сьогоденні. Адже, навчаючи діток, необхідно пам’ятати «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани» (М.Т. Рильський).

На завершення заходу гостей частували – смачними пампушками.

28 -29 січня І.Д. Втерковська. керівник гуртків поділилася враженнями про семінар-практикум  з педагогічним колективом ЛОЦЕНТУМ , організувала майстер-клас з виготовлення «різдвяного ангелика», творчо підійшовши до створення ангелика-оберега, як листівки у формі ангелика  та ялинкової прикраси  у вигляді янголятка та провела заняття з вихованцями гуртка «Природознавство для дошкільників».