Екологічна освіта для сталого розвитку: проблеми, пошуки, інновації

22 – 24 листопада 2016р.  керівник гуртків Наталія Миколаївна Солтисік взяла участь у  першому екологічному тренінгу за темою: «Моніторингові дослідження стану ґрунтів». Його учасниками були 34 педагога – вчителі біології, хімії та географії загальноосвітніх та  керівники творчих учнівських об’єднань, методисти позашкільних навчальних закладів. Захід провів  Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Відкрив тренінг директор Національного еколого-натуралістичного центру, доктор педагогічних наук, професор В. В. Вербицький.

Під керівництвом вчених педагоги опанували методики оцінювання екологічного стану ґрунтів, мікробіологічної активності ґрунту та її вплив на показники родючості; познайомились з оптимізацією живлення сільськогосподарських рослин та системою удобрення, з агрохімічними та агроекологічними методами дослідження ґрунтів.

Практичні і теоретичні заняття під час тренінгу проходили в навчальних лабораторіях кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів і агрохімії та якості продукції рослинництва агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Після завершення першого екологічного тренінгу всі педагоги отримали методики (в електронному вигляді) для проведення зі школярами практичних робіт з дослідження стану ґрунтів та відповідні сертифікати НЕНЦ.