Допоможи птахам — порахуй та нагодуй їх!

Останні вихідні січня  – Дні великого зимового обліку птахів

Зимовий облік птахів часом називають Різдвяним. Традиція обліку птахів народилася в 1990 році, у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб проведення Різдвяного полювання — з біноклем в руках замість зброї. За його закликом вперше 26 людей провели цей святковий день разом із пташками, спостерігаючи та вивчаючи їх, радіючи їх польоту та свободі. З того часу «звичка» обліковувати птахів в Різдвяні дні широко поширилася на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських і деяких Тихоокеанських островів. У 1998 році до Великого зимового обліку птахів долучилася і  Україна (організатор -Українське товариство охорони птахів).

  • Хто може брати участь у Великому зимовому обліку птахів?

У цій зимовій події можуть брати участь усі охочі, адже кожному під силу занотовувати кількість і види птахів, які побачили  під час спостережень.

  • Де спостерігати за птахами?

У дворі свого будинку, біля годівниці, в саду, на шкільному подвір’ї, у міськкому парку -  в межах населеного пункту, адже мета цього обліку – порахувати чисельність птахів і з’ясувати, які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.

  • Як правильно рахувати птахів?

Проводьте облік протягом однієї години. Рахуйте види і кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксуйте найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігали за цей проміжок часу.

  • У яку пору дня найкраще проводити облік птахів?

Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в цю пору дня, можна побачити й нарахувати більше видів птахів.

  • Яких птахів можна побачити під час обліку?

Найчастіше біля наших помешкань, на годівниці, в саду чи парку можна спостерігати: синицю велику, синицю блакитну, синицю чорну, гаїчку болотяну, повзика, горобця хатнього, зеленяка, чижа, щиглика, коноплянку, снігура, костогриза, вівсянку звичайну,  золотомушку, дятлів звичайного, середнього та сирійського, жовну чорну, сиву та зелену, дроздів чорного та співочого, чикотня, омелюха, сойку, сороку та багато інших видів птахів.

  • Як повідомити про спостереження?

Свої спостереження надсилайте на адресу Українського товариства охорони птахів  uspb@ birdlife.org.ua, Зимові спостереження за птахами.

Юний друже!

Долучайся до Великого зимового обліку птахів!!!

Не забувай підгодовувати птахів !!!