Допомога лісу (вихованці гуртка «Юні лісівники» ЛОЦЕНТУМ садили дуб у Жовківському лісництві)

13 листопада 2018 року на базі Жовківського лісництва Жовківського ДЛГП «Галсільліс» під керівництвом керівника гуртка «Юні лісівники» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», вчителя біології Вороновської Марії Василівни, вихованці гуртка, учні 10 класу Туринківської ЗОШ І-ІІІ ступенів побували на екскурсії. Спільно із інженером з охорони і захисту лісу Солтес М.О. провели пізнавальний урок на тему: «Ліс наше багатство». У лісництві є розсадники для того, щоб забезпечити посадку матеріалів для вирощування майбутнього лісу: дуба звичайного, ялиці, туї , гінго-дволопатового.

Школярі  із завзяттям допомагали лісівникам збирати насіння жолудя дуба звичайного в Жовківському лісництві Жовківського ДЛГП «Галсільліс».
Уже підготовлене насіння жолудя працівники лісництва заклали в лісовий розсадник, аби забезпечити лісництво садивним матеріалом.

Працівники  Жовківського лісництва Жовківського ДЛГП «Галсільліс» : інженер з охорони і захисту лісу Солтес М.О. , лісничий Малоїд Р.В., лісник п’ятого обходу Білик І.В. разом із учнями Туринківської ЗОШ І-ІІІ ст. та їх керівником Вороновською М.В. провели осінню посадку лісу. Перед цим лісничий Малоїд Р.В., ознайомив дітей з технікою безпеки при проведенні лісокультурних робіт та розказав, які породи будуть висаджуватися.

Діти відповідально поставилися до такої роботи. Спочатку лісівники роблять рядочки для посіву, частина школярів висіває жолудь, інша – його загортає. Така нескладна, але разом з тим корисна і цікава робота, має позитивний результат – поряд зростає висіяний школярами навесні дуб звичайний, який уже при весняній лісокультурній кампанії буде висаджений на лісокультурній площі.

Сьогодні кожен із нас відповідальний за природу. Нам є над чим замислитися, щоб не збідніла природа нашої країни, а ліси залишалися одними з головних її багатств. Варто розуміти, що дерево – це не лише сировина, з якої виготовляють безліч товарів, це створення і захист екосистеми, виробництво озону й чистого повітря, домівка для птахів і захист від буревію, вони не дають замулюватися рікам та джерелам. Тому необхідно турбуватися про здоров’я лісу, дбати про кожне деревце. Нам потрібно пам’ятати, що життя людини на Землі залежить від того, наскільки буде багатим рослинний світ.