День Європи в Україні

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Цьогоріч вперше за роки існування свята, у зв’язку з коронавірусом, святкування в Україні відбувалось в онлайн-форматі.

Десять цікавих фактів про Євросоюз:

 • Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.
 • У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.
 • Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.
 • У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.
 • Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.
  • ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором.
  • В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.
  • Офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС.
  • Найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів.
  • Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.

Вперше День Європи в Україні відзначатимуть в онлайн-форматі:

18 травня о 12:00 відбудеться онлайн-урок «Права людини – основа європейських цінностей», під час якого можна буде дізнатися про інклюзію в освіті, як вона має реалізуватися, як навчитися краще захищати свої права.

Спікер: Олена Дікова-Фаворська,  доктор соціологічних наук професор, голова Євроклубу у  Житомирі.

Лінк для участі за посиланням: https://youtu.be/9A2peoX1SIo

19 травня о 15:00 – «Лідерство та робота в команді: як це працює». Це урок для лідерів, командних гравців та тих, хто прагне ними стати. Про важливі якості та навички і те, як надихати команду на успіх.

Спікер: Олена Арутюнян, директорка Центральноукраінського державного будинку художньої та технічноі творчості, керівник Ради євроклубів Кіровоградщини.

Лінк для участі за посиланням: https://youtu.be/i8xdtpjCuIc

20 травня о 15:00 – «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей». Ми всі знаємо це гарне слово, та насправді не завжди дотримуємось відповідних принципів. Тож як долати стереотипи і боротися із дискримінацією?

Спікер: Людмила Таболіна, вчителька харківської спеціалізованої школи № 73, кураторка шкільного Євроклубу «Бджілка», координаторка Асоціації шкільних євроклубів Харкова.

Лінк для участі за посиланням:https://youtu.be/rfGUdZsv8NA