День Довкілля та День Землі у КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”

Протягом місячника з озеленення та благоустрою у Львівському ОЦЕНТУМ гуртківці та працівники Центру взяли участь в озелененні та благоустрої території навчальних закладів, на базі яких працюють творчі учнівські об’єднання; підготовлені методичні рекомендації щодо відзначення Дня Довкілля і Міжнародного Дня Землі.

Під час місячника були проведені обласні конкурси: «Природа і фантазія», «В об’єктиві натураліста», День зустрічі птахів, «Зоологічна галерея», обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», очні тури: обласного етапу Всеукраїнських конкурсів дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. Протягом місячника були проведені дні профорієнтації для гуртківців старшого шкільного віку (зустріч з науковцями та викладачами Національного лісотехнічного університету та з працівниками лісового господарства).

17, 24, 31 березня, 03 квітня проведені толоки з озеленення та благоустрою території Центру, прибирання території парку «Залізна вода» від побутового сміття (в рамках Всеукраїнської громадської ініціативи «Зробимо Україну чистою»), виготовлено вихованцями Центру 17 штучних гніздівель, які розвішені у Стрийському парку (до Дня зустрічі птахів).

Для гуртківців ЛОЦЕНТУМ проведені такі заходи:

- виховні години: «Природо, ти – наш другий дім, колиско мила, берегине славна» (до Дня Довкілля), «Ліс, сад, парк – оберігає землю і ландшафт» (до Міжнародного дня Землі);

- екологічні вікторини «Ми вартові природи», «У царстві флори»;

-екологічні ігри: «Будь природі другом», «Шануймо, друзі, лісу дивосвіт»;

- показ малюнків, аплікацій «Природа очима дітей»;

- показ презентацій, підготовленими вихованцями гуртків;

- усні журнали: «Землю ми не отримали в спадок, а взяли її в борг у своїх нащадків» ( до Дня Землі) та «Вода і життя» (до Міжнародного дня води).

Спільно з дитячою бібліотекою № 36 «круглий» стіл «Природа, людина, екологія» та з бібліотекою № 18 – виставку науково-популярної літератури про ліс, охорону та раціональне використання лісових ресурсів.

Реалізовуючи проектні рекомендації щодо реконструкції зелених насаджень Львівського ОЦЕНТУМ, запропоновані фахівцями ландшафтного дизайну Львівського національного лісотехнічного університету України, колективом нашого навчального закладу впорядковано три ділянки з декоративно-листяними багаторічними рослинами та ділянку вздовж огорожі зі сторони вулиці І.Франка; проведено формування вертикальної шпалери з низькорослих яблунь у відділку «Український сад» навчально-дослідної ділянки. Триває впорядкування насаджень плодово-ягідних культур та виноградника для забезпечення доступу у сад дітей з особливими потребами.

Колекція екзотичних чагарників Львівського ОЦЕНТУМ збільшилась ще на 7 видів, отриманих від аматорів садівництва і квітникарства Львівщини та Тернопільщини. Проведено формування колекційного саду ліан вздовж сітчастої огорожі навчально-дослідної ділянки.

В теплиці ЛОЦЕНТУМ поновлено грунт, висіяне насіння овочевих культур та 24 сортів однорічних квіткових рослин.

З метою збереження та збільшення чисельності корисних комах гуртківці Центру обгородили та розселили 1 мурашник у Сихівському лісомасиві. Гуртківцями ЛОЦЕНТУМ 07–09 квітня з метою збільшення кількісного і видового складу гніздових птахів та з нагоди Свята зустрічі птахів в Стрийському парку розвішано 7 штучних гніздівель (шпаківні, синичники).

Вихованці гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», які працюють на базі навчальних закладів та установ області висадили 112 дерев і 247 декоративно-листяних кущів, розчистили та впорядкували 5 джерел, створили 5 нових квітників, ліквідували 1 стихійне сміттєзвалище.