Гуртки

Гурток :”Художники – анімалісти”.

Керівник Медведєва Оксана Володимирівна.

В гуртку займаються діти дошкільного віку. На заняттях гуртківці  виявляють інтерес до образотворчого мистецтва . Вчаться правильно й акуратно використовувати фарби. Малюють   на різну тематику.  Малюючи український посуд  вчаться сприймати красу українського орнаменту, удосконалюють вміння добирати елементи візерунка для складання декоративної композиції як окраси речей вжитку,  а  малюючи  тварин гуртківці розширюють й поглиблюють знання про тваринний світ. На заняттях малювання  діти розвивають фантазію, творчі здібності, уважність, зорову пам’ять, естетичні почуття.

.

.

.

.***

Гурток «Тварини рідного краю»

Керівник Чапак Тарас Борисович.

Гурток «Тварини рідного краю» працює на базі Твіржанського НВК Мостиського району.

На заняттях гуртківці ознайомлюються з різноманітністю  тваринного світу та з біологічними особливостями екологічних груп тварин, зокрема, фауною водойм та лісу, лук та боліт.

Під час екскурсій та практичних робіт діти безпосередньо контактують з природою, спостерігаючи та вивчаючи живі об’єкти в їх життєвому середовищі, у взаємодії між собою та з неживою природою.

Гуртківці навчаються методам спостереження за об’єктами та явищами природи, вмінню аналізувати побачене, методами порівняння і передбачення, розвивають допитливість та логічне мислення.

Екскурсії до природних угруповань (лісу, луки, водойми) відбуваються системно за певною тематикою: «Вивчення сезонних явищ у природі», «Спостереження та облік птахів», «Ознайомлення з різноманітністю та життям водних тварин», «Дослідження популяції бобра звичайного», «Виявлення наслідків антропогенного впливу на живу і неживу природу».

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

Гурток “Вікно в природу”

Керівник Втерковська Ірина Дмитрівна

Програма гуртка «Вікно в природу» розрахована для учнів початкового та основного освітнього рівня спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів та розрахована на два роки навчання.

Дві групи гуртка працює на базі КЗ ЛОР ЛСЗОШІ №100. Під час проведення занять основний час займає практична діяльність гуртківців, а саме пізнання досліджуваних об’єктів способом дотикового обстеження, оскільки вихованці гуртка – це діти з вадами зору. Тому для роботи використовується дуже широкий спектр роздаткового матеріалу. Вихованці гуртка  ознайомлюються на дотик з окремими видами рослин, їх частин (листя, квітів, насіння, колосків), вивчають умови вирощування овочевих, квіткових, лікарських рослин та догляд за ними. А також навчаються самостійно турбуватися про тваринок еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО» ЛОЦЕНТУМ, прислухатися до співу птахів та розрізняти їх за голосами.

Робота з природним матеріалом, зокрема сіном, не лише сприяє розвитку дрібної моторики у дітей, а й викликає позитивні емоції (запах сіна – спогади про різдвяні свята та атмосферу в сім’ї, в якій вони бувають нечасто через віддаленість навчального закладу).

Тісному спілкуванню дітей з природою сприяють екскурсії у Стрийський парк. Тут вихованці ведуть фенологічні спостереження, підгодовують зимуючих птахів. У ЛОЦЕНТУМ на учнівській навчально-дослідній земельній ділянці юннати вчаться висівати насіння квіткових рослин та вивчають рослини в теплиці .

Виховна робота в гуртку спрямована на національно-патріотичне виховання, підвищення культури здоров’я, прищеплення любові до природи та дбайливого ставлення до неї.

.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.Гурток «Юні Лісівники»

Керівник Семенюк Василина Дмитрівна

Навчися лісової мови
із книги лисів та сарнят!
Виходить місяць до діброви
писать елегії на пнях.

Струмки полощуть срібло тиші,
в росі купається трава.
Хай найпростіші з всіх слова
у книзі лісу ніч напише!

Антонич Богдан-Ігор

Учнівське творче об’єднання «Юні лісівники» працює на базі Бірченської ЗОШ I-II ступенів Городоцького району.

Основні завдання які я ставлю перед вихованцями – це поглибити свої знання з природничих дисциплін, ознайомитися з основами лісівництва, сучасними технологіями вирощування рослин. Розвинути пізнавальні та творчі здібності.

Освоєння програми гуртка  допоможе гуртківцям сформувати екологічну компетентність, навчити берегти природу рідного краю, правильно поводитись у лісі, ознайомитись із специфікою лісогосподарської праці та  вибрати собі спеціальність.

На заняттях творчого об’єднання значна  увага надається вивченню деревних і кущових порід лісових насаджень нашої місцевості, особливостям вирощування садивного матеріалу цих порід.

Під час екскурсій та практичних робіт діти безпосередньо контактують з природою, ознайомлюються на практиці з станом деревостану, а також вихованці власноруч збирають рослини та виготовляють гербарії для подальшого вивчення видів і порід дерев рідного краю.

Вихованці беруть участь в обласних і Всеураїнських конкурсах (маємо переможців) та  масових заходах з національно-патріотичного виховання, зокрема  у вертепах, вечорницях на Андрія, «Напиши листа воїну-захиснику» тощо.

.

.