19 вересня – Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» запрошує педагогів та учнівську молодь Львівщини взяти участь у щорічній міжнародній соціально-екологічній акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій, яка розпочалась 01 вересня 2020 року.

Акція організована з метою формування національної культури чистоти та правильного поводження з відходами, створення сприятливих умов для розвитку волонтерської діяльності і самореалізації української молоді, розвитку місцевих громад заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. Завершується акція 19 вересня  у Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».

Міжнародний молодіжний рух «School recycling world» – партнер

загальносвітового руху «Let`s Do It World», що об’єднує понад 20 мільйонів

активістів у 180 країнах, які щорічно виходять на прибирання у своїй країні.

Оголошено конкурс серед закладів загальної середньої освіти у 24 областях України на найактивніших учасників Всесвітнього дня прибирання.

Переможців та найактивніших індивідуальних учасників прибирань

визначать вже 25 вересня 2020 року на сайті та в соціальних мережах «School

recycling world». Всі учасники отримають електронні подяки за участь, перша

трійка шкіл, що приберуть найбільшу кількість сміття, здадуть найбільше

відходів на переробку та школярі якої будуть найактивнішими, виграють

комплекти крісел-мішків для шкільних приміщень, а лідери індивідуальних

прибирань – смачні подарунки.

Форми участі у Всесвітньому дні прибирання, запропоновані координатором Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Катериною Політицькою:

  • індивідуальні прибирання – можна самостійно обирати забруднене місце і розпочати прибирання із друзями, родиною або колективом. Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого баку. За можливості варто відсортувати зібране і здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена згідно з правилами карантинної зони, в якій знаходяться учасники, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції.
  • цифрове очищення – видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.
  • картографування- встановити безкоштовний мобільний додаток «TrashOut» та відмічати забруднені і очищенні території.

Нагадуємо, що цього року акція повинна проходити із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою є наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції.

Контактна особа – обласний координатор Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» – Політицька Катерина, тел.: +38 (098) 814 75 57, e-mail: katepolik30@gmail.com.

Контактні особи School Recycling World – Ренчковська Ксенія +380 98 818 99 87

Мархель Юлія +380 93 030 73 03