
15 листопада – Всесвітній день вторинної переробки
15 листопада у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.
День вторинної переробки започаткований у 1997 році, коли мешканці США вперше відзначили America Recycles Day (День, коли Америка переробляє відходи).
Мета заходу – заохотити населення здавати відходи у вторинну переробку і купувати продукцію, виготовлену із вторинної сировини.
Вторинна переробка – це повторне використання або повернення в обіг сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці підлягають папір, скло, чорні та кольорові метали, автомобільні шини, тканини, пластик та інше, а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.
За останні три десятиліття людство використало третину наявних на Землі ресурсів. Щороку витрати збільшуються на 1,5%, тому такого важливого значення набуває економія корисних копалин, вторинна переробка сировини, пошуки альтернатив.
Величезну кількість сміття, яку щодня викидають люди, можна було б використати повторно, що принесло б чималу користь довкіллю та державі.
Щосекунди у світі з’являється 3,8 кг “екологічно нешкідливого сміття”: недоїдки, яєчна шкаралупа, шкірка від картоплі та інше. Це 29% від середньостатистичного сміттєвого кошика сучасної людини. Інше сміття: 25 % – картон і папір, 13% – скло, 11% – пластик, 4% – метал і 18% – інші матеріали. На смітники викидають 7 млн. тонн одягу, з яких тільки 12% переробляється. Найпоширеніше сміття – сигаретні недопалки. Щороку їх викидається понад 4 млрд. штук.
Екологи вважають, що сміття потрібно грамотно утилізувати, а ще краще – переробляти, даючи вже використаній сировині друге життя.
Варто пам’ятати, що 60 кг зібраної макулатури збережуть життя одного дерева; виробництво 1 т скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку – на 170 кг, кальцинованої соди – на 190 кг, польового шпату – на 170 кг та зменшить споживання енергії на 40%; 1 т переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4 т бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95%.
Задумайтеся над проблемою накопичення відходів !
Сортуйте побутові відходи!
Свідомо та відповідально ставтеся до поводження з відходами!