15 листопада– День вторинної переробки

16 листопада 2015 року для вихованців гуртка «Юні друзі природи» (кер. Втерковська І.Д.) КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» було проведено виховний захід до Всесвітнього дня вторинної переробки, який святкується 15 листопада у всьому світі.

У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро з двох основних причин. З одного боку, запаси природних ресурсів, наявних на Землі, не безмежні. Нераціональне їх використання призвело до того, що на сьогоднішній день людство вже витратило майже третину цих ресурсів. Саме тому важливо витрачати їх економно, одночасно підшукуючи їм альтернативу і займаючись вторинною переробкою вже використаної сировини. З іншого боку, однією з причин глобального потепління називають “парниковий ефект”, в тому числі через величезні купи промислового та побутового сміття. Люди викидають тонни поліетиленових пакетів, всіляких упаковок, покришок, побутової техніки та інших відходів, розкладання яких триватиме століттями.

“Сміття треба грамотно утилізувати, а ще краще – переробляти, даючи вже використаній сировині друге життя”, – вважають екологи.

Саме тому керівник гуртка вважала доцільним провести бесіду «Використання вторинних ресурсів – основа енергозбереження», метою якої було розширення знань про особливості утворення твердих побутових відходів, формування розуміння дітьми доцільності роздільного збору відходів у помешканнях, а саме паперу, скла і пластику,  розвиток в дітей бережливого й економного ставлення до побутових речей, зосередження уваги щодо використання вторинних ресурсів, як основного етапу енергозбереження в побуті.

Для закріплення знань про сортування відходів у кольорові контейнери було проведено гру між командами.

Як можна використовувати макулатуру діти дізналися, виготовивши іграшки за технологією папьє маше. А на закінчення свята керівник запропонувала урочисто розбити попередньо підготовлену нею іграшку, з якої висипались цукерки – солодкий подарунок за старання і працю, і як доказ того, що роздільний збір – це не тільки екологічно потрібно, а й економічно вигідно.