1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях вбачаємо продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Цей день – це не тільки голосні та веселі свята для малечі, а й нагадування суспільству про необхідність поважати права дитини, що є умовою для формування справедливого, гуманного соціуму, добробуту в ньому.

Вихованці гуртків «Природа рідного краю», «Природа, фантазія, творчість», «Флористика і фітодизайн інтер’єру» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичного центру учнівської молоді», які працюють на базі Стричівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва Новояворівської міської ради, долучилися до Всеукраїнського юннатівського челенджу приуроченого до Міжнародного дня захисту дітей.

Довідково

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня  прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.

ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.